Przedwiośnie 37

Zapraszamy na wewrnisaż wystawy pokonkursowej Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego, oraz na uroczyste wreczenie nagród laureatom. Na konkrs w tym roku wpłynęło 260...

Galeria Górna

Rozpoczęcie: 27 czerwca 2014, g. 17:00
Zakończenie: 3 sierpnia 2014

Zapraszamy na wewrnisaż wystawy pokonkursowej Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego, oraz na uroczyste wreczenie nagród laureatom. Na konkrs w tym roku wpłynęło 260 prac 98 autorów.
Wernisaż 27 czerwca o godz. 17:00, w Galeriach Dolnej i Górnej BWA w Kielcach, ul. Kapitulna 2.

Jury w składzie:prof. Stanisław Tabisz – artysta malarz, rektor ASP w Krakowie – Przewodniczący Jury,
prof. Maria Polakowska-Prokopiak – artystka malarka, UMCS Lublin
mgr Marta Tarabuła – historyk sztuki, krytyk sztuki, Galeria Zderzak w Krakowie
prof. Sławomir Brzoska – artysta rzeźbiarz, Uniwersytet Artystyczny Poznań, ASP Katowice
prof. Witold Warzywoda – artysta grafik, ASP Łódź
oceniła 260 prac 98 autorów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 157 prac 80 autorów.

Przyznano nagrody, które otrzymali:
1. Martyna Borowiecka – za zestaw dwóch obrazów – Nagroda Prezydenta Miasta Kielce
2. Monika Czyżyk – za film „ Ten pierwszy z prawej to ja” – Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego
3. Henryk Królikowski – za linoryt – Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
4. Piotr Urbanek – za zestaw dwóch prac (obiekt i obraz) – Nagroda Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
5. Emilia Dragosz – za obraz „Zaduch” – Nagroda BWA w Kielcach.
6. Anna Bujak – za rzeźbę „Afekt” – Nagroda Galerii Echo w Kielcach
7. Kinga Kardynał – za foto-instalację „W drodze” – Nagroda BWA w Sandomierzu
8. Ryszard Gancarz – za zestaw dwóch kolaży „Miasto N” – Nagroda Burmistrza Miasta Busko-Zdrój
9. Marek Wawro – za zestaw „Incydent-opresja-parady” – Nagroda Wzgórza Zamkowego w Kielcach
10. Jan Szoła – za obraz – „Flora i Faun” – Nagroda Domu Środowisk Twórczych
11. Jaśmina Parkita – za druk cyfrowy – „Bollywood” – Nagroda Targów Kielce
12. Paweł Osóbka – za rzeźbę „Proza życia” – Nagroda Wodociągów Kieleckich
Nagrody specjalne:
13. Andrzej Rachoń – za pastel „Pejzaże prowincjonalne” – Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – wystawa w Dworku
Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
14. Paweł Witkowski – za rzeźbę „Łódź” – Nagroda Bristol Art & Spa Sanatorium w Busku-Zdroju – Weekend dla 2 osób w Bristol Art.&Spa i prezentacja prac.

W konkursie na plakat „Przedwiośnie 37” jury oceniło 4 prac  2 autorów. Konkursu nie rozstrzygnięto – jury wskazało dwa – do wyboru BWA.

Zakwalifikowani Artyści i ich prace do wystawy Przedwiośnie 37/2014

Sławomir Antoszewski

Przedmioty bez specjalnych wartości, płótno, olej, 80x100cm

Przedmioty bez specjalnych wartości, płótno, olej, 80x100cm

Kornel Arciszewski

Subtelna dysocjacja, rzeźba, granit, żelazo, 150x60x40cm, 2014

Wiatr historii, rzeźba, marmur, 190x80x30cm

Kalendarz łańcuchowy, obiekt, drewno, żelazo, 120x100x40

Ślady bytów, tryptyk, rysunek, długopis, 170x95cm

Artur Bartkiewicz

The white stripes, film video z dźwiękiem, 1’46’’, 2014

Pulsing blur, film video z dźwiękiem, 2’21’’, 2014

Małgorzata Bielecka

Z cyklu, Relacje I, olej, 120x160cm

Joanna Biskup-Brykczyńska

Byle do rana, tusz ołówek, 62x50cm

Inicjatywy, tusz, ołówek, marker, 62x50cm

W stronę słońca, tusz, 82x82cm

Martyna Borowiecka

Materiały, olej, płótno, 115x130cm

Kożuch, olej, płótno, 115x130cm

Anna Bujak

Afekt, stal, 170x70x120cm

Andrzej Brzegowy

Bez tytułu, rysunek tuszem, 70x100cm, luty 2014

Bez tytułu, rysunek tuszem, 70x100cm, lipiec 2013

Sylwia Caban

Helikopter, dyptyk, olej, akryl, płótno, 200x100cm

Ewa Ceborska

Martwa natura z szarlotką, olej, płótno, 30x30x4cm, 2014

Monika Czyżyk

Ten pierwszy to ja, video, 3’40”

s-place, video, 5’47”

Emilia Dragosz

Więzy, olej, płótno, 75x95cm

Zaduch, olej, płótno, 100×120

Zapinanie-Rozpinanie, olej , płótno, 75x45cm

Bezdech, olej, płótno, 120x70cm

Artur Dziwirek

XXX.01, fotografia, 50x75cm

XXX.02, fotografia, 50x75cm

XXX.03, fotografia, 50x75cm

Ryszard Gancarz

Dyptyk, Miasto N- segment I, rysunek, 70x50cm

Dyptyk, Miasto N- segment II, rysunek, 70x50cm

Diana Gaweł

Bez tytułu, akryl, płótno, 73x50cm

Eliza Głowacka

Z cyklu: Konstrukcje, olej na płótnie, 160x120cm

Otton Grynkiewicz

W nieznane, olej, akryl, płyta, 50x40cm

Oliwia Hildebrandt

Tryptyk Codzienność I, technika własna, 60x80cm

Tryptyk Codzienność III, technika własna, 60x80cm

Impresja, malarstwo, akryl, 120x60cm

Krzysztof Jackowski

Wspomnienie, olej, płótno, 40x30cm

Wiktor Jackowski

Wszystko co w mojej niemocy, (zestaw 33 miniatur), olej, tektura, 106x156cm, 2013/2014

Urszula Jędrzejczyk

Wolność, Obiekt – książka, 57x88xx19cm

Piotr Kaleta

Ulotność 1, fotografia cyfrowa, 100x150cm

Ulotność 2, fotografia cyfrowa, 100x150cm

Ulotność 3, fotografia cyfrowa, 100x150cm

Kinga Kardynał

„W drodze” cykl zdjęć, fotografia cyfrowa, instalacja świetlna, 10 x 50x50cm

Jerzy Kołaczyński

Obietnice iluminacja zmysłów, tempera, farba emulsyjna, 100x70cm

Moja przestrzeń, technika mieszana, 100x70cm

Artur Konczewski

Aborcja, cięcie, spawanie, gięcie, mat ST3 malowanie natryskowe

Pełnia, szlifowanie, wiercenie ST5

Karolina Magdalena Kozieł

Kąpiel kobiety, fotografia, 10x15cm

Multiplikacja ust, porcelana rzeźba

Ewelina Maria Kożuchowska

Sto pionów do gry, druk cyfrowy, 30x85cm

Iluzja niemego rozdziału, druk cyfrowy, 21x75cm

Tomasz Kręcicki

Cykl Głośniki, olej, płótno, 70x50cm

Cykl Głośniki, olej, płótno, 40x51cm

Cykl Głośniki, olej, płótno, 17x35cm

Cykl chłodny dzień, olej, płótno, 85x71cm

Cykl chłodny dzień, olej, płótno, 65x50cm

Cykl Chłodny dzień, olej, płótno, 70x70cm

Henryk Królikowski

Bez tytułu, linoryt, 170x901cm

Joanna Kurkiewicz

Archipelag emocji błękitnych, instalacja graficzna, drzeworyt barwny, flizelina, 420x90cm

Cykl grafik: Poziomice emocji, drzeworyt barwny, flizelina, papier czerpany, 8 prac, 21x29cm

Magdalena Leśniak

Wypadkowa życia, instalacja malarska, akryl, 300×300, 2013

Opowieść printskrinowa, akryl, płótno, 120/100 cm, 2014

Agnieszka Łuczyńska

Portret I Czas, akryl, płyta, 54,5×54,5cm, 2014

Cezary Łutowicz

Ukośny, fotografia, 60x80cm

A w wąwozie, fotografia, 60x80cm

Rytmy zachwiane, fotografia, 60x80cm

Czesław Leszek Machnicki

Exodus, olej, 68x83cm

Oset, pastelografia, 60x80cm

Tamara Maj

Ty jesteś, Ty będziesz, dyptyk, tkanina, 2x240x100cm

Kierunek Niebo, tkanina autorska, 155x80cm

Piekło jest w nas, tkanina autorska, 155x80cm

Józef Grzegorz Michałek

Zagubione rytmy, dyptyk, akryl, kolaż, 2x60x86cm

Sławomir Micek

Idol, własna technika, 220cm

Joanna Mlącka

Bez tytułu, olej, akryl, płótno, 80x90cm

Kręgosłup, olej, akryl, płótno, 76x100cm

Waldemar Musik

Virgo, rzeźba, marmur, drewno, 95x40x34cm

Antoni Myśliwiec

XXX, fotografia, 70x50cm

XXX, fotografia, 70x50cm

XXX, fotografia, 70x50cm

Wojciech Naczelnik

Cień, rysunek, ołówek, 73x105cm

Budzenie nocy, rysunek, ołówek, 73x105cm

Wszystko co łączy, rysunek, ołówek, 105x73cm

Paweł Osóbka

Bunt, drewno, stal, 184x114x93cm

Proza życia, marmur, stal miedziowana, 35x34x12cm

Odwracalne – Nieodwracalne, granit, brąz, 38x47x32cm

Marta Pabian

Czuwanie, mieszana „lalka”, 40cm

Marcin Pajda

Bez tytułu, fotografia, 46x5x70cm

Bez tytułu, fotografia, 46x5x70cm

Jarosław Pajek

Be tytułu, rzeźba, granit, 35x24x35cm, 2013

Bez tytułu, rzeźba, granit, 48x25x38cm, 2013

Be tytułu, rzeźba, granit, 55x30x20cm, 2013

Jaśmina Parkita

Mick Wiosna, grafika komputerowa, 100x70cm

Bollywood, grafika komputerowa, 100x70cm

Aleksandra Potocka Kuc

Cykl las, Poranek, monotypia, 48x48cm

Cykl las, Południe, monotypia, 48x48cm

Cykl las, Przed wieczorem, monotypia, 48x48cm

Cykl las, Noc, monotypia, 48x48cm

Witold Popielski

Imigranci, akryl, 100x70cm

Afrykańska przygoda, akryl, 100×70

Artur Ptak

C_M (cykl) akryl, płótno, 50x40cm

Bogdan Ptak

Studnia zycia. Akryl, płótno, 145x180cm

Karuzela marzeń, akryl, płótno, 145x180cm

Andrzej Rachoń

Pejzaże prowincjonalne, pastel olejny, 100x170cm

Pejzaże prowincjonalne, pastel olejny, 100x170cm

Aleksander Salij

Abstrakcja

Agnieszka Serwicka

Z cyklu Przenikanie, Bez tytułu, tempera, akryl, kredki , sklejka, 80x80cm

Z cyklu Cząstki, Bez tytułu, tempera, akryl, kredki , sklejka, 100x58cm

Henryk Sikora

Bóstwa Świętokrzyskie, rzeźba, drewno, 300cm, 2014

Bóstwa Świętokrzyskie, , rzeźba, drewno, 300cm, 2014

Andrzej Słomski

Dyptyk, bez tytułu, rysunek, 30x30cm

Bez tytułu, rysunek, 30x30cm

Dariusz Słota

Z cyklu: Ulubione zabawki grafa „Słoń”, olej, płótno, złoty płatek, 130x100cm

Z cyklu: Ulubione zabawki grafa „Słoń 2”, olej, płótno, złoty płatek, 130x100cm

Z cyklu: Ulubione zabawki grafa „Kaczka”, olej, płótno, złoty płatek, 130x100cm

Kamil Smuga

Eadweard, video, 1280×720, 25fps 08’:16’’

Iwona Stachura

Kwiat, akryl, płótno, 120x120cm

Zuzanna Starzyńska

Pan P, akryl, płótno, 50x50cm

Anna Maria Stawecka

Cisza, rzeźba, brąz, 70cm

Więzy, rzeźba, brąz, 50cm

Wacław Stawecki

Rzeka, Kamień, 70x30cm

Minerwa, kamień, 40x25cm

Sacrum, olej, 70x100cm

Szydłów, olej, 70x100cm

Stanisław Świeca

Kosmiczny gość, gipsoryt, 79×49,5cm

Małgorzata Stępnik

Inside, fotografia biało-czarna, 60x60cm

Inside, fotografia biało-czarna, 60x60cm

Agata Suszczyńska

Pragnienie z cyklu: Defragmentacja, olej, płótno, 40x120cm

Ograniczenie z cyklu: Defragmentacja ego, olej, płótno, 40x120cm

Przymus z cyklu: Defragmentacja ego, olej, płótno, 40x120cm

Teresa Anna Ślusarek

Księżycowa grań, linoryt, sucha igła, 104×86

Rozmowa nad Czarnym II, technika mieszana 70x100cm

Spotkanie z górą, technika mieszana, 70x100cm

Jan Szałapski

Dźwięk, drewno

Zamyślona, drewno

Jan Szoła

Flora i Fauna, olej, 120x70cm

Magdalena Szplit

Alter Ego IV, linoryt, 110x78cm

Tadeusz Szypowski

Samotny

Halina Trela

Portret (biały  z cyklu: „martwe obrazy”), olej, bawełna, 140x140cm

Piotr Urbanek

N.W.O. Anno Satanae, olej, płótno, 50x50cm, 2014

N.W.O. Zabawka religijna, obiekt pianka plastyczna, folia, 40x40cm

Rafał Urbański

QR 4 olej, akryl, 120x100cm

QE 14 akryl, 100x100cm

QR 16 akryl, 100x100cm

Wojciech Walkiewicz

Zamrozy I-VIII, fotografia negatyw czarno-biały 6×6, 8x50x50cm

Paweł Witkowski

Bez tytułu, rzeźba, drewno lipowe, kamień otoczak, 120cm120cm

Łódź, rzeźba, kamień-piaskowiec, metal, 100x30x60cm

Marek Wawro

Incydent-Opresja-Parady, fotografia, olej, płótno (7 elementów), 180x500cm

Ewa Wiśniewska-Zduniak

Gdy się śmieję, kiedy płaczę, dyptyk, fotografia, 2x63x45cm

Maria Maryla Wierzbowska

Las 3, akryl, płótno, tech. action painting +, 100x70cm

Ewa Wojtas

Zmiany, technika własna, mieszana, płótno, 60x40cm

Moja Wenecja, akryl, płótno, 40x40cm

Krzysztof Zając

Cykl kapitał, Big Bang, fotografia, 60x40cm

Cykl kapitał: Kapitał, fotografia, 60x40cm

Delete, fotografia, 75x50cm

Labirynt, fotografia, 75x50cm

Katarzyna Ziołowicz

Bez tytułu, technika własna, 100×70 cm, 2014

Bez tytułu, technika własna, 100×70 cm, 2014