#zostańwdomu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało dla najmłodszych niespodziankę: nową galerię działań edukacyjnych ARTKLATKA oraz wystawę #zostańwdomu, na...

ARTKLATKA - galeria działań edukacyjnych BWA

Rozpoczęcie: 5 czerwca 2020, g. 11:00
Zakończenie: 31 sierpnia 2020
1
91372192_2461779027259886_8177050594037465088_o
ewa adamczyk 1
EWA ADAMCZYK L.8
2
JULIA OSINIAK IV A
GABRIEL ŻUREK IV A
EmilkaDrag4a1
ALEKSANDRA SZEWCZYK IV A
Aleksandra Majka kl
Aleksandra Szalwa. kl.2a

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało dla najmłodszych niespodziankę: nową galerię działań edukacyjnych ARTKLATKA oraz wystawę #zostańwdomu, na którą składają się dzieła uczestników warsztatów plastycznych z cyklu „Spotkania ze sztuką w domu”.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa BWA zostało zmuszone do przeniesienia swojej działalności – w tym zajęć edukacyjnych – do Internetu. Musieliśmy odwołać zaplanowane warsztaty i wydarzenia, w tym zajęcia okolicznościowe „Jajko po malarsku” oraz 8. Ogólnopolski Festiwal Animacji O’PLA, na które mieliśmy pozapisywane grupy ze szkół i przedszkoli. W zamian, co tydzień, zamieszczaliśmy na Facebooku i na naszej stronie zadania plastyczne” – informuje Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

Wśród tematów zajęć znalazły się: „Mini marzanny”, „Plamiaki”, „Wiosenne impresje”, „Motyw wielkanocny”, „Łapacz promieni”, „Papierowe smakołyki” oraz „Tęczowe korale”. Wirtualne warsztaty zainspirowały nie tylko dzieci i młodzież z Kielc; do BWA trafiły m.in. prace młodych artystów z Wrocławia i Głogowa. Szczególną aktywnością wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy; ich nauczyciel plastyki Roman Przewoźnik przesłał do BWA zdjęcia ponad 40 prac.

Wszystkie dzieła trafiały regularnie do wirtualnej galerii BWA na Facebooku, a z okazji Dnia Dziecka – jako prezent dla uczestników – zawisły w prawdziwej galerii, która nosi nazwę ARTKLATKA. Nowa przestrzeń wystawiennicza znajduje się na klatce schodowej prowadzącej z Galerii Górnej do Galerii Dolnej.

Wystawę #zostańwdomu będzie można oglądać na ul. Kapitulnej 2 od 5 czerwca do końca wakacji. Dzieci mają bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy BWA.

Wirtualne „Spotkania ze sztuką w domu” będą kontynuowane.