Natalia Babicz-Bereźnicka

Natalia Babicz – Bereźnicka – dyplom 1970 r. z malarstwa w pracowni prof. J. Żuławskiego oraz specjalizacja z tkaniny u prof. J. Wnukowej.
Artystka tworzy prace – gobeliny z wełny, sizalu, jedwabiu sztucznego itp. Traktuje gobelin jak obraz, kolor odgrywa rolę waloru malarskiego. Często faktura materialna sugeruje tematykę, ale zdarza się i tak, że tkaniny artystki są przejawem jej napięcia wewnętrznego, ekspresji i wyobraźni. Źródłem inspiracji artystycznej w przypadku Natalii Babicz–Bereźnickiej, jest sama natura. Nie jest to jednak twórczość realistyczna, a raczej abstrakcyjna, a tylko korzeniami swymi sięgająca realnych rzeczy, które ulegają przetworzeniu w umyśle artystki.
Od roku 1975 artystka wystawia swe prace w kraju i zagranicą m.in. I Międzynarodowe Triennale Tkaniny Unikatowej w Łódź; Wystawa Tkaniny Młodych we Francji; Tkanina Polska w Glasgow, Anglia Wystawy zbiorowe w Niemczech; III i IV Biennale Sztuki Gdańskiej w których otrzymała nagrody; Wystawa Poplenerowa w Pile Biennale Tkaniny Współczesnej w Muzeum Narodowym w Gdańsku – Oliwie, 2008 r. Wystawa indywidualna „ Impresje z podróży” w Muzeum w Lęborku, 2010 r.
Prace jej znajdują się w zbiorach Galerii B.W. A. ( obecnie P.G.S. ) w Sopocie i w prywatnych zbiorach w Norwegii, Niemczech, U.S.A. i we Francji.


Wydarzenia w BWA Kielce


Tkanina artystyczna Galeria Piwnice

Wyszukiwarka