Przedwiośnie 38/2015

Zapraszamy  na wernisaż wystawy pokonkursowej Przedwiośnie 38 – Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego, oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom, które odbędzie się w Ramach Święta Kielc już 26 czerwca o godz. 17:00, w Galeriach Dolnej i Górnej BWA w Kielcach, ul. Kapitulna 2.

Wystawa potrwa do 3.08.2015

Tegoroczna edycja PRZEDWIOŚNIA zgromadziła 87 artystów, którzy w sumie poddali weryfikacji i ocenie jury 247 swoich prac, wykonanych w różnych technikach: od klasycznej rzeźby, rysunku, poprzez grafikę, malarstwo, kolaż, fotografię, po – coraz częściej pokazywane – dzieła w technice wideo.
Jurorzy w składzie: Prof. Tadeusz Gustaw Wiktor – ASP Kraków, Uniwersytet Rzeszowski – przewodniczący jury; Mgr Eulalia Domanowska – historyk sztuki, krytyk sztuki, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku; Prof. Jan Ferenc – artysta grafik i rysownik – UMCS Lublin; Prof. Janusz Matuszewski – ASP w Krakowie

ocenili i zakwalifikowali do wystawy pokonkursowej 126 prac 60 autorów. Przyznali 12 nagród, oraz –aż 13 wyróżnień honorowych

Przyznano nagrody, które otrzymali:
1. Marek Wawro za zestaw 3 obrazów – Nagroda Prezydenta Miasta Kielce
2. Rafał Urbański za zestaw obrazów i obiekt – Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego
3. Wojciech Naczelnik za zestaw rysunków – Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
4. Magdalena Leśniak – za 3 kompozycje malarskie – Nagroda BWA w Kielcach
5. Marzena Jagiełło – za zestaw 3 obrazów – Nagroda Galerii Echo w Kielcach
6. Magdalena Szplit – Nagroda Burmistrza Miasta Busko-Zdrój
7. Ewa Banaszczyk – Nagroda Targów Kielce
8. Edward Tuz – za zestaw 5 obrazów – Nagroda BWA w Sandomierzu
9. Krzysztof Zając za zestaw fotografii – Nagroda Domu Środowisk Twórczych
10. Martyna Kielesińska – za film „Transvaluation on values” – Nagroda Wodociągów Kieleckich

Nagrody specjalne:
11. Jaśmina Parkita – Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – wystawa w Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
12. Izabela Łazarczyk-Kaczmarek – Nagroda Bristol Art & Spa Sanatorium w Busku-Zdroju – Weekend dla 2 osób w Bristol Art.&Spa i prezentacja prac

W konkursie na plakat „Przedwiośnie 38” jury oceniło 7 prac 3 autorów. Jury wybrało pracę Mateusza Stradomskiego

Wyróżnienia honorowe otrzymali: Agnieszka Czyż, Urszula Jędrzejczyk, Piotr Kaleta, Milena Kita, Eliza Kozielewska, Joanna Kurkiewicz, Tamara Maj, Antoni Myśliwiec, Marcin Pajda, Monika Polak, Dariusz Słota, Halina Stawowy-Dombrowska, Longin Witczak.

Prace zakwalifikowane do wystawy:

ARCISZEWSKI KORNEL – „Przedwiośnie”- obiekt, 120×100 cm

BANASZCZYK EWA Z cyklu – „Nic mi się nie śni”-
a). „Obiad w niedziele” – olej na płótnie, 90x 90 cm;
b). „Coś planuję” – olej na płótnie, 90 x90 cm;
c). „Wyniki rozmów” – olej na płótnie, 90 x90 cm

BONAR JOANNA – „Selfie” – akryl na płótnie, 50×60 cm; „Różowa buzia” – akryl na płótnie, 21×30 cm

BRZEGOWY ANDRZEJ Bez tytułu – linoryt barwny, 100×210 cm

CZAJKOWSKA- CHMIELEWSKA ALICJA – „Granice współistnienia -b”- akryl, 100 x100 cm; „Granice współistnienia -c”- akryl, 100 x100 cm

CZYŻ JAGA – „Struktury I” – fotografia, 50×70 cm; „Magnetyzm zieleni I” – fotografia, 50×70 cm

CZYŻYK MONIKA – „Patrzatka”- film HD (17:06)

DRAGOSZ EMILIA – „Czy pamiętasz co czułaś”- olej na płótnie, 100 x 120 cm; „Sen złej fantazji”- olej na płótnie, 100x 120 cm

HILDEBRANDT OLIWIA Z cyklu „Relacje” –
a). dyptyk: „Obraz I” i „Obraz II – akryl na kartonie, 100×75 cmx2
c). „Rodzina” – technika mieszana na kartonie, 100×75 cm
e). „Tłum” – technika mieszana na kartonie, 100×75 cm

IWAN MONIKA Tryptyk- „Genesis” – ceramika, 39×27 cm

JACKOWSKI KRZYSZTOF – „Selekcja” – olej na płótnie, 74×100 cm; Tryptyk – „Oświecony” – olej na płótnie, wym. 40×40 cm x 3szt.

JAGIEŁŁO MARZENA – „Pustynia”- technika własna, 140 x 180 cm; „Strumień”- technika mieszana, 140 x 185 cm; „Drzewo oliwne”- technika mieszana, 175 x 140 cm

JĘDRZEJCZYK URSZULA – „Snuć”- technika własna, książka artystyczna, 82 x56 cm; „Pole ciszy”- technika własna, książka artystyczna, 120 x 24 x 36 cm

KALETA PIOTR – „Instalacje I ” – fotografie, 70x 100 cm; „Instalacje II ”-fotografie, 70x 100 cm; „Instalacje III ”-fotografie, 70x 100 cm

KARDYNAŁ KINGA – Z cyklu: „Kolor jest dla mnie obsesją każdego dnia, radością i torturą” – technika analogowa, 100×70 cm x 3 szt.

KIELESIŃSKA MARTYNA – “Transvaluation on values”- fund footage, czas 10:04

KITA MILENA – Bez tytułu – linoryt, 50×70 cm; Bez tytułu – linoryt, 50×70 cm; Bez tytułu – linoryt, 50×70 cm

KLICH JOANNA MARIA – „Organiczna materia 1” – fotografia, druk na płótnie, 50×70 cm; „Organiczna materia II” – fotografia, druk na płótnie, 50×70 cm; „Organiczna materia III” – fotografia, druk na płótnie, 50×70 cm

KOCZANOWSKA IZABELA – „La pause”- video, 1280 x720 HD

KOŁACZYŃSKI JERZY – „Dialektyka indywiduum wobec absolutu” – tempera, olej, 100×70 cm; „Podróż myśli, daleka przestrzeń” – gwasz, 100×70 cm

KORCZYŃSKA JOANNA – „Sudarium III” – olej, płyta pil śniowa, 100×70 cm; „Sudarium V” – olej , płyta pilśniowa, 100×70 cm

KOZIELEWSKA ELIZA – „Rayuela”- serigrafia, 150 x102 cm; „Hopscotch”- serigrafia, 150 x 102 cm

KURCZYŃSKA RENATA – „Przeobrażenia” – kredka, 100×140 cm; „Przeobrażenia 2” – kredka, 200×70 cm; „Przeobrażenia 1” – kredka, 140×100 cm

KURKIEWICZ JOANNA„Archipelag”- dywan konceptualny,technika własna, instalacja, 302 x90 cm

„Ślady wysp. Archipelag II”- druk wypukły, linoryt na barwionej flizelinie, 305 x 90 cm

„Wyspa III” – linoryt, druk wypukły na flizelinie, 180 x 90 cm

„Ślady wysp. Christo”- linoryt, druk wklęsły na barwionej flizelinie, 213 x 90 cm

LEŚNIAK MAGDALENA – „Wypadkowa życia”- akryl, płótno, 100x 140 cm; „Sarah Lucas”- akryl, płótno, 140 x 180 cm; „Me and Justin”- akryl, płótno, 120 x110 cm

ŁAZARCZYK-KACZMAREK IZABELA – „xxx”- fotografia,3x 70 x100; „Macierzyństwo”, obiekt, 2x 30×30

MAJ TAMARA – „Przenikanie II”- tkanina autorska, 230 x100 cm; „Przenikanie III”- tkanina autorska, 240 x100 cm

MICEK SŁAWOMIR – „Szeptem do mnie mów” – brąz patynowany, 55 cm; „Wytatuowani” – brąz patynowany, 50 cm

MICHALSKA DOROTA – „Bez tytułu”- olej na płótnie, 4x 40 x 70 cm

MICHAŁEK JÓZEF GRZEGORZ – „Znak”- akryl, papier, 63 x 87 cm; „Czarny dzień wiekowego miasta”, akryl, papier, 70 x 100 cm

MUSIAŁ ELŻBIETA – „Ars mariendi” – grafika komputerowa, druk cyfrowy, pleksi, 44×93,5 cm

MUSIK WALDEMAR – „Miara czasu” – rzeźba, kamień, drzewo, 160x50x47 cm

MYŚLIWIEC ANTONI – „xxx”-fotografia, 78 X50 cm; „xxx”- fotografia, 45 x 78 cm

NACZELNIK WOJCIECH
„Kobieta w kapeluszu Cloude Moneta”, rysunek ołówkiem, 105 x73 cm
„Melancholia Jacka Malczewskiego”, rysunek ołówkiem, 105 x 65 cm
„Anhelli Juliusz Słowackiego”, rysunek ołówkiem, 73 x 105 cm
„Katharsis”- rysunek ołówkiem, 73 x 105 cm

NOWAK RAFAŁ – „Trai Boro” – zestaw fotografii, 30×40 cm; „Martwy sezon” – zestaw fotografii, 30×40 cm

OSÓBKA PAWEŁ – „Fragment” – piaskowiec, drewno, stal, 21x20x46 cm

PABIAN MARTA – „Ciało”, technika mieszana”24x 64 cm

PAJDA MARCIN – Bez tytułu – 4 fotografie, 100×70 cm

PARKITA JAŚMINA – „Siła szkicownika:- druk cyfrowy, tryptyk

POLAK MONIKA – „O zapominaniu”- węgiel na papierze, 100 x40 cm; „Borderline”- węgiel, pigment na papierze, 100 x40 cm;
„Amnezja”- 42 węgiel na papierze, 100 x 70 cm

POTOCKA-KUC ALEKSANDRA – „Pejzaż świętokrzyski – wiosna” – olej na tablicy malarskiej, 50×100 cm

PRONOBIS MICHAŁ – „Quasimodo” – brąz, mahoń, 28,5×28,5×47 cm

RACHOŃ ANDRZEJ – „Pejzaż prowincjonalny”- pastel olejny, 100 x 140 cm; „Pejzaż prowincjonalny”- pastel olejny, 100 x 140 cm

SŁOTA DARIUSZ – „Pejzaż II” – olej na desce, 51×43,7 cm; „Pejzaż III” – olej na desce, 49×36 cm; „Pejzaż IV” – olej na desce, 48,5×50 cm

STAWECKI WACŁAW – „Trwanie” – granit; „Dzień” – marmur

STAWOWY-DOMBROWSKA HALINA – „Ptasia historia” – fotografia, 15×15 cm x 5 szt.

SZPLIT MAGDA – „Milcząc” – linoryt, 103×80 cm

SZAŁAPSKI JAN – „Pożegnanie”, rzeźba , drewno, 33 cm, 2014; „Wytchnienie”, rzeźba, drewno, 26 cm, 2014

SZYPOWSKI TADEUSZ – „Tsunami”- olej na płótnie, 96 x120 cm

TKACZ PAULINA – „Ucieczka” – akryl na płótnie, 100×130 cm

TUZ EDWARD – Z cyklu: ”Pięciolinia As- dur” – „Con Spirit-o- cz. I”, -olej, płótno, 70 x 120 cm

Z cyklu”Pięciolinia As- dur” „Akwedukt J.F Haendla, cz. II”- olej, płótno, 70 x 120 cm

Z cyklu”Pięciolinia As- dur” „Wagner- cz III ”-olej, płótno, 100 x 120 cm

Z cyklu”Pięciolinia As- dur” „Nokturn- cz IV”- olej, płótno, 70 x60 cm

Z cyklu”Pięciolinia As- dur” „Viaartee- cz. V” 75 x 65 cm

URBANEK PIOTR – „Schody snu (horror)” – linoryt cyfrowy, 66×55 cm

URBAŃSKI RAFAŁ„QR70- układy”- akryl, 100 x 100 cm

„QR20”- akryl, 100x 100 cm

„QR73- Hrabal”-akryl, wideo art., 120 x 100 cm

“QR49- Pomiędzy”- akryl, 100 x100 cm

“Kontenery interaktywne”, ready-made, 130 x60x 45 cm

WAWRO MAREK„Circulation between – stairs” – akryl, fotografia na płótnie, 120×140 cm

„Circulation between – ring” – akryl, fotografia na płótnie, 140×120 cm

” Circulation between – you and me” – akryl, fotografia na płótnie, 120×140 cm

WĘGORZEWSKI SZYMON“1 Spacer introwertyków”- tusz akrylowy, rapidograf, papier ekologiczny Leniar, 30 x40 cm

„Interstellarnie”-tusz akrylowy, rapidograf, papier ekologiczny Leniar, 30x 40

„Spokój z nutą fioletu”- tusz akrylowy, rapidograf, papier ekologiczny Leniar, 30 x40 cm

WIERZBOWSKA MARIA MARYLA“BY & IN THE SEA II” – technika własna na płótnie, 100×80 cm

„BY & IN THE SEA IV technika własna na płótno, 100×80 cm

„Z TRASY GDAŃSKIEJ” – technika własna na płótnie, 100×80 cm

WITCZAK LONGIN – „Estetyczne antypody” – rzeźba w drewnie, średnica 94 cm

WNUK-SPIROWSKA BARBARA – „Metamorfoza I”, monotypia-25 x34 cm; „Metamorfoza II”, monotypia-25 x34 cm

ZAJĄC KRZYSZTOF – Z cyklu: „Czasomierz”: a). „Stoper” – fotografia, 45×60 cm
b). „Młynek” – fotografia, 45×60 cm
c)Psy Gończe- fotografia, 45 x60 cm
d)Klucznik-fotografia, 60 x40 cm
e)Agonia- fotografia, 60x 40 cm

KATARZYNA ZIOŁOWICZ – Z cyklu” crossem Dimensions 2015
a) „Trinity III”, 100x 70 cm
b) „Trinity VII”, 100x 70 cm
c) „Trinity XIV”, 100x 70 cm

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka