Stanisław Stach

Wystawa obrazów Stanisława Stacha

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH zaprasza do Galerii Dolnej na wystawę obrazów Stanisława Stacha Wernisaż w piątek 9 sierpnia 2019 o godz. 18....

Galeria Dolna

Rozpoczęcie: 9 sierpnia 2019, g. 18:00
Zakończenie: 29 sierpnia 2019

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH
zaprasza do
Galerii Dolnej
na wystawę obrazów
Stanisława Stacha
Wernisaż w piątek 9 sierpnia 2019 o godz. 18.
Wystawa czynna do 29 sierpnia.

„W obrazach emanuje radość tworzenia, przyjemność smakowania drobnych detali. W obrazach jest przyjemność balansowania na krawędzi rozpoznawalności i czystej abstrakcji.

W sztuce nie ma dróg na skróty. Trzeba pracować – i może, podkreślam – może kiedyś! – człowiek będzie zadowolony z tego, co tworzy. Wtedy będzie można umrzeć, a ponieważ ja wciąż jestem nie do końca zadowolony z efektów mojej pracy, więc wiem, że ciągle się rozwijam i szukam” – pisze artysta.

Stanisław Stach urodził się w 1954 roku w Olkuszu, studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1978-83). Dyplom w pracowni litografii prof. W. Kunza. Studiował malarstwo w pracowni prof. J. Świderskiego, rysunek u prof. M. Kruczka, grafikę u prof. M. Wejmana, prof. A. Pietcha, prof. F. Bunscha. Uczestniczy w Kapitule Eksperckiej Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.