Maciej Cieślak

Maciej Cieślak


Fotograf, finansista, doktor fizyki. Umiejętnie łączy pasje artystyczne z działalnością biznesową i społeczną. Porusza się w obszarze fotografii artystycznej uzupełniając ją takimi formami jak reportaż czy dokument. Najczęstszym tematem prac jest człowiek, jego przeżycia i relacje ze światem....   »  

Joanna Szczepkowska


fot. dzięki uprzejmości Elżbiety Lempp Aktorka, pisarka, poetka i felietonistka. Urodzona w 1953 r. w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie, wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m.in. opowiadań „Fragmenty z życia lustra”, sagi rodzinnej „Kto ty jesteś”, poezji...   »  

Irena Gałuszka


Irena Gałuszka – założyciel i dyrektor Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa od 1992 Ur. w Smolcu k/ Wrocławia. Animatorka rzeszowskiego ruchu fotograficznego. Artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1996 r. Do Rzeszowa przyjechała w 1972 r., po...   »  

Halina Cader-Pawłowska


Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1978 roku pracuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z rysunku i fotografii. Od 2000 roku na stanowisku profesora. Organizatorka i animatorka licznych wystaw i projektów w...   »  

Jan Bujnowski


JAN BUJNOWSKI ur. 1951 r. – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, fotografię, instalacje plenerowe. Pedagog – doktor habilitowany na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych...   »  

Dotyk – artyści


Uczestnicy: Magdalena Abakanowicz, Ewa Axelrad, Krzysztof M. Bednarski, Jerzy Bereś, Czekalska + Golec, Oskar Dawicki, Iwona Demko, Wojciech Doroszuk, Barbara Falender, Thorsten Goldberg, Diana Grabowska, Natalia Janus-Malewska, Jerzy Jarnuszkiewicz, Marek Kijewski/Kocur, Grzegorz Kowalski, Zuzanna Krajewska, Maciej Kurak/Max Skorwider,...   »  

Jerzy Piątek


Urodzony w Pińczowie w 1946 roku. Fotografuje od lat szkolnych. Członek ZPAF od 1978 roku, nr leg. 480. Fotograf pejzażu i aktu. Fotograf od lat związany z Kielecką Szkolą Krajobrazu i ze Świętokrzyskim Towarzystwem Fotograficznym, gdzie współpracował m.in....   »  

Bartek Jarmoliński


Ur.1975, ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, dyplom w 2001 r. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, performance. Ma w swym dorobku 30 wystaw indywidualnych i...   »  

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska


> (Ur. 1979) > Mieszka i pracuje w Warszawie > Architekt i fotograf niezależny > Absolwentka Studium Fotografii ZPAF, od 2012 r. członek ZPAF > Prowadzi Pracownię Portretu w Studium Fotografii ZPAF > Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa...   »  

Stanisława Zacharko-Łagowska


Historyk sztuki, krytyk sztuki, artysta fotografik, dyrektor BWA w Kielcach. Urodziła się 24 XI 1958 roku w Przemyślu. Studia w Uniwersytecie Jagiellońskim: historia sztuki w latach 1977–1985, oraz podyplomowe studia „zarządzanie kulturą” w Instytucie Spraw Publicznych UJ (2003/4)....   »  

Strona 1 z 41234