LITHO-KIELCE 2015 – EXHIBITION THE INTERNATIONAL LITHOGRAPHY COMPETITION / wystawa pokonkursowa międzynarodowego konkursu litograficznego

W czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00/ Thursday 14 April 2016 at 6 p.m. wraz ze STOWARZYSZENIEM MIĘDZYNARODOWYM TRIENNALE GRAFIKI W...

Galeria Zielona

Rozpoczęcie: 14 kwietnia 2016, g. 18:00
Zakończenie: 7 maja 2016
Mattsson_Nils-Erik_2_The-white-Cloud_Lithography_-54_89_2014
ledent_ingrid_1_In-a-Fraction-III_litho_100_150_2014
Hikosaka_Noboru_1_Harmonious-Town-26_Lithograph_56_80_2014
Endo_Susumu_4_SPACE_AND_SPACE_N_1416_OffsetLitho_40_60_2014-kopia

W czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00/ Thursday 14 April 2016 at 6 p.m. wraz ze STOWARZYSZENIEM MIĘDZYNARODOWYM TRIENNALE GRAFIKI W KRAKOWIE / with INTERNATIONAL PRINT TRIENNIAL SOCIETY IN KRAKOW

Zapraszamy na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowego Konkursu Litograficznego LITHO-KIELCE 2015 / We invite you to the opening EXHIBITION OF THE INTERNATIONAL LITHOGRAPHY COMPETITION LITHO-KIELCE 2015.

Do Galerii Zielonej w Busku-Zdroju / TO „GREEN” ART GALLERY ART in Busko-Zdrój,
al. Mickiewicza 7 / Mickiewicza Street 7, Busko-Zdrój, Poland.

W czwartek 21 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00 – spotkanie z kuratorem Stanisława Zachatrko-Łagowską /
Thursday 21 April 2016 at 6 p.m. – meeting with the curator Stanisława Zacharko-Łagowska

NAGRODY / AWARDS
GRAND PRIX – NAGRODA PREZYDENTA MIASTA KIELCE / THE PRESIDENT OF KIELCE CITY AWARD
RAFAEL RODRIGUEZ – Belgia / Belgium za zestaw prac pt. „Głowy” / a set of works „Heads”
NAGRODA BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH / THE ART EXHIBITION BUREAU IN KIELCE AWARD
MAGDALENA UCHMAN Polska / Poland za pracę pt. „Notes” / for her work „Notebook”

WYRÓŻNIENIE HONOROWE / HONOURABLE MENTION
HERMAN NOORDERMER Holandia / Netherlands
DARINA PEEVA Bułgaria / Bulgaria
MONIKA SYPOSZ Polska / Poland
ANNA TROJANOWSKA Polska / Poland
JACEK ZABORSKI Polska / Poland

KURATOR / CURATOR Stanisława Zacharko-Łagowska BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH / ART EXHIBITION BUREAU IN KIELCE

KOORDYNATOR SMTG / COORDINATOR SMTG Leonard Pędziałek STOWARZYSZENIE MIĘDZYNARODOWE TRIENNALE GRAFIKI W KRAKOWIE / INTERNATIONAL PRINT TRIENNIAL SOCIETY IN KRAKOW

Commission: / Komisja w składzie:
Paweł Frąckiewicz – Academy of Fine Arts in Wroclaw (Poland) / Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Polska)
Leonard Pedziałek – International Print Triennial Society in Krakow (Poland) / Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (Polska)
Endi Poskovic – Univerity of Michigan (USA) / Profesor w Szkole Sztuki i Wzornictwa Uniwersytetu Michigan, USA.
Marek Sibinsky – University of Ostrava (Czech Republic) / Uniwersytet Ostrawski (Czechy)
Stanisława Zacharko-Łagowska – Director of The BWA in Kielce (Poland) / dyrektor BWA w Kielcach (Polska)

Commission to appraise 325 works 116 artists, and qualified for the final exhibition of 128 works of 83 authors / Komisja oceniła 325 prac 116 artystów i do wystawy końcowej zakwalifikowała 128 prac 83 autorów:

UCZESTNICY WYSTAWY / PARTICIPANTS OF THE EXHIBITION
BAKHAREV ANDREI – FI
BANAŚ ALEKSANDRA – PL
BOCHENEK MARCIN – PL
BORKOWSKA AGATA – PL
BROUWER ARDI – NL
BUDKA JÓZEF – PL
BULATOVIC GABRIJELA – XS
BUTOWSKI ŁUKASZ – PL
CHWILCZYŃSKI BARTŁOMIEJ – PL
CREIGHTON ROBERT – CA
CZECH ADAM – PL
CZERKO MICHAŁ – PL
DECAEN ANDREW – USA
DOMALEWSKA MARIA – PL
ENDO SUSUMU – JP
FIEDLER BIRGIT – DE
FRANKE RUDIGER – DE
FRODYMA TERESA – PL
GEWARTOWSKA AGNIESZKA – PL
GIL RAFAEL – AR
GLASGOW ROBERT – USA
GORLAK ZBIGNIEW – PL
HAJEWSKI MARCIN – PL
HAUCKE PHILIPP – DE
HIKOSAKA NOBORU – JP
HONDA EIKO – JP
HOSHINO MICHIKO – JP
IKAVALKO KATRI – FI
JAKUBCZAK ALEKSANDRA – PL
JANCOVIC ROBERT – SK
JAROSZCZUK MACIEJ – PL
JÓZEFOWICZ MAŁGORZATA – PL
JUCHNOWICZ ANNA – PL
KASAI NAOMI – JP
KASPERCZYK-GORLAK BARBARA – PL
KAZAHAYA KOYUKI – JP
KUBIELA JAGODA – PL
KURCZYŃSKA RENATA – PL
LECH PIOTR – PL
LEDENT INGRID – BE
LEIER HEATHER – CA
LESNIEWSKI SYLVIA – PL
MAŁYSA EWELINA – PL
MATTSSON NILS-ERIK – SE
MATWIJOW MICHAŁ – PL
MILCZAREK MICHAŁ – PL
MUMMERY ERIC – CA
NAKATOH FUMIHIKO – JP
NINOV IVAN – BG
NISHIKAWA YOICHIRO – JP
NOORDERMEER HERMAN – NL
OATWAY MARTHA – USA
OBIDOWICZ KATARZYNA – PL
PANASEWICZ PIOTR – PL
PEEVA DARINA – BG
PHIRANGI PRASHANT – IN
PRZYBYLSKA AGATA – PL
RAFALSKI MATEUSZ – PL
RETARSKA DOROTA – PL
RODRIGUEZ RAFAEL – BE
RUKASZ KRZYSZTOF – PL
SATO FUKO – JP
SMITH SERENA – UK
SOJKA MONIKA – PL
SOSIŃSKI SŁAWOMIR – PL
SURIYAPATARAPUN PURITIP – TH
SYPOSZ MONIKA – PL
SYPOSZ VALERIE – CA
SZWAJKOWSKA KAROLINA – PL
ŚWIĘTEK KRZYSZTOF – PL
TROJANOWSKA ANNA – PL
TURCHENKO ULYANA – PL
UCHMAN MAGDALENA – PL
VASILAKOU ARGYRI – GR
VELASCO FRANCISCO – ES
WALENCIEJCZYK MONIKA – PL
WILKOSZ DOMINIKA – PL
WILLERUP JOERGEN – DK
WINTERS MARIE – CA
YASUI YOSHIHISA – JP
YOSHIDA YU – JP
ZABORSKI JACEK – PL
ZHANG MINJIE – CN