Andrzej Brzegowy

Przedwiośnie 36

Zapraszamy na wernisaż pokonkursowej wystawy „Przedwiośnie 36”, prac autorów regionu świętokrzyskiego i nie tylko, oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. W tym roku...

Rozpoczęcie: 28 czerwca 2013, g. 17:00
Zakończenie: 4 sierpnia 2013

Zapraszamy na wernisaż pokonkursowej wystawy „Przedwiośnie 36”, prac autorów regionu świętokrzyskiego i nie tylko, oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. W tym roku na konkurs wpłynęło 252 prace autorstwa 95 twórców.
Wernisaż Galeria BWA „Piwnice”, 28 czerwca 2013 r., godz. 17:00.

Jury: prof. Grażyna Jaskierska-Albrzychowska (rzeźbiarz), prof. Antoni Kowalski (malarz), prof. Zbigniew Bajek (multimedialista), prof. Zbigniew Purczyński (grafik) do wystawy zakwalifikowało 123 prace 60 autorów i przyznało następujące nagrody uczestnikom:
– Tomasz Jędrzejewski (Poznań) – za „Imaginarium” – instalacja rzeźbiarska – Nagroda Prezydenta Miasta Kielc
– Magdalena Leśniak (Piekoszów) – za „Scenografie codzienności” – zestaw malarski – Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego
– Tomasz Suszczyński (Kielce) – za „Noc” – zestaw fotografii – Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
– Andrzej Brzegowy (Radom) – za zestaw rysunków – Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach
– Longin Witczak (Mniów) – za instalację „Refleksje rzeźbiarskie” – Nagroda Burmistrza Miasta Busko Zdrój
– Magdalena Szplit (Kraków) – za „Alter ego”, linoryt – Nagroda Galerii „Echo” w Kielcach
– Marek Wawro (Kielce) – za „Incydent/opresja – Between”, technika mieszana – Nagroda Targów Kielce
– Wojciech Naczelnik (Kielce) – za rysunki ołówkowe – Nagroda Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu
– Paweł Osóbka (Bliżyn) – za rzeźby „Pamiątka”, „Więź – spotkanie” – Nagroda Wodociągów Kieleckich

Nagrody specjalne :
– Joanna Kurkiewicz (Kielce) – za cykl „Kalendarium” – Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach (wystawa prac laureata w Muzeum w Oblęgorku)
– Kornel Arciszewski (Kielce) – za „Demiurg”, rzeźba, ”Dialogi” tusz, ołówek – Nagroda Galerii Joanny Gradki – (wystawa w Galerii).

Na wystawie zobaczymy również prace takich twórców jak:

ARCISZEWSKI KORNEL
Demiurg, tryptyk – rzeźba, brąz, szkło
Dialogi – rysunek, tusz, ołówek

BRZEGOWY ANDRZEJ
Bez tytułu – rysunek: tusz, rapidograf
Bez tytułu – rysunek: tusz, rapidograf

CEBORSKA EWA
Instamemories//citylights – #1 Roma, Campidoglio – olej na płótnie
Instamemories//citylights – #2 Venezia, Campo Santa Margherita- olej na płótnie,
Instamemories//citylights – #3 Kielce, Rynek – olej na płótnie

CZYŻ AGNIESZKA
Z cyklu Terra Magica I- fotografia
Z cyklu Terra Magica II – fotografia
Z cyklu Terra Magica III – fotografia
Z cyklu Terra Magica IV- fotografia
Z cyklu Terra Magica V – fotografia

GAŁUSZKA IRENA
1 A, B, C W zakamarkach przeszłości – Ruda Maleniecka – negatyw barwny
2 A, B, C Przebudzenie – negatyw czarno-biały

GEPNER WOJCIECH
Najtaniej na świecie-cykl fotografii, wydruk na PCV

GIERCZAK-PIETRYKA EDYTA
Z cyklu Ciało inaczej Bez nazwy I –druk cyfrowy
Z cyklu Ciało inaczej Bez nazwy II – druk cyfrowy
Z cyklu Ciało inaczej Bez nazwy III – druk cyfrowy
Z cyklu Ciało inaczej Bez nazwy IV – druk cyfrowy

JACKOWSKI ALBERT
Virgo – dyptyk, olej, płótno

JACKOWSKI WIKTOR
Piotr – akryl, płótno
Błędnik III – olej, akryl, płótno
Szpaler II – olej, akryl, płótno

JAROCIŃSKA URSZULA
Książka artystyczna 2012 – papier unikatowy
Książka artystyczna 2012 – papier unikatowy

JĘDRZEJCZYK URSZULA
Iść – książka – obiekt

JĘDRZEJEWSKI TOMASZ
Miasto – odlewy w aluminium
Imaginarium – formy woskowe

KALETA PIOTR
Czereśniowy sad 1- fotografia cyfrowa
Czereśniowy sad 2 – fotografia cyfrowa

KĘPIŃSKI ARTUR
Święte/Nieświęte 01- fotografia
Święte/Nieświęte 02 – fotografia

KITA MILENA
Bez tytułu- linoryt, 100×70 cm

KOŻUCHOWSKA EWELINA MARIA
Z cyklu Wymiar nieświadomości 2013 r.- druk cyfrowy
Z cyklu Wymiar nieświadomości 2013 r.- druk cyfrowy
Z cyklu Wymiar nieświadomości 2013 r. – druk cyfrowy

KRÓLIKOWSKI HENRYK
Z cyklu Ślady niematerialne Pasażer 1- druk cyfrowy
Z cyklu Ślady niematerialne Pasażer 4- druk cyfrowy

KRYSA-SKUZA JOWITA
Z cyklu Folki koronki oczka – olej, płótno
Z cyklu Folki koronki oczka – olej, płótno

KURKIEWICZ JOANNA
Zanurzone w błękicie I- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt
Zanurzone w błękicie II- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt
Zanurzone w błękicie III- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt
Zanurzone w błękicie IV- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt
Zanurzone w błękicie V- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt
Opowieści intymne I- z cyklu Kalendarium zanurzone w błękicie-instalacja graficzna, linoryt

LEŚNIAK MAGDALENA
Scenografia codzienności – akryl na płótnie

LISZEWSKI PAWEŁ
Symbioza- akry
Protokooperacja- akry

ŁAGOWSKI CZESŁAW
Rezerwat I- olej

ŁUTOWICZ CEZARY
Zielono mi…, fotografia
Bieszczady 02, fotografia

MACHNICKI CZESŁAW LESZEK
I-rysunek
II-rysunek

MAJ TAMARA
Nie odlecimy do ciepłych krajów – tkanina autorska (dwustronna)
Chwilo trwaj I – tkanina autorska

JÓZEF GRZEGORZ MICHAŁEK
Dyptyk Katedra – rozeta, mur, pastel olejny
Rytm – akry
Światła – akryl

MUSIK WALDEMAR
Monidło – grafika komputerowa
Kamienie II – grafika komputerowa
Brama czasu – grafika komputerowa

MYŚLIWIEC ANTONI
Powtórka z krajobrazu – fotografia
Powtórka z krajobrazu – fotografia
Powtórka z krajobrazu – fotografia

NACZELNIK WOJCIECH
Narodziny Przemijania – rysunek ołówkowy
Nowy Wspaniały Świat – rysunek ołówkow
Upływający Czas – rysunek ołówkowy

OSÓBKA PAWEŁ
Pamiątka 14.05.2013 godz. 19.14 – piaskowiec, brąz
Więź-spotkanie – wapień(2 rodzaje), granit, stal

OSZYWA SŁAWOMIR
Witraż Postindustrialny – fotografia

PAJDA MARCIN
Bez tytułu – fotografia
Bez tytułu – fotografia

POTOCKA–KUC ALEKSANDRA
Dyptyk Zima 2 – monotypia
Dyptyk Pejzaż 1 – monotypia

PTAK ARTUR
N.M.P. – technika mieszana (plexi,drewno)

PTAK BOGDAN
Klatka schodowa – pastel, akry
Każdy koniec ma dwa kije – pastel, akry

RACHOŃ ANDRZEJ
Lekcja Anatomii Doktora…- pastel olejny
Złoty Cielec – pastel olejny

SALIJ ALEKSANDER
Koncepcja przestrzeni – ciąg dalszy – fotografia
Macierzyństwo – rysunek, tusz, papie
Panna młoda w welonie – rysunek, tusz, papie

SALWIERAK JANUSZ
Pejzaż z Czerwienią I – akryl, olej, płyta

SIKORA HENRYK
Przyjaznym dusza jedna z…- rzeźba, drewno-dąb,

SIUDAK SZCZEPAN
Z cyklu Wirtuoz – rzeźba, drewno impregnowane-topola
Z cyklu Ekshumowane – Muza – rzeźba, drewno-czarny dąb

SŁOMSKI ANDRZEJ
Bez tytułu – rysunek, dyptyk
Bez tytułu – rysunek, dyptyk

SŁOTA DARIUSZ
Złom artystyczny Kratka I- karton, węgiel
Złom artystyczny Kratka II- karton, węgie

STACHURA IWONA
Ciepłe obrazy I – tkanina, fotografia
Ciepłe obrazy II – tkanina, fotografia
Ciepłe obrazy III – tkanina, fotografia

SUSZCZYŃSKA AGATA
Afirmacja 2013 – olej, płótno

SUSZCZYŃSKI TOMASZ
Noc – fotografia cyfrowa
Noc – fotografia cyfrowa
Noc – fotografia cyfrowa
Noc – fotografia cyfrowa

SYNAK MONIKA
Do lata – akryl, płótno
Pocałunek Pierwszy – akryl, Płotno

SYPNIEWSKI DARIUSZ
Galera – technika własna, mat. Drewno

SZPLIT MAGDA
Alter Ego – linoryt
Alter Ego III – linoryt

ŚWIECA STANISŁAW
Myśliciel – gipsoryt
Kosmiczny pejzaż – gipsoryt
Przybysz – gipsoryt

URBANEK PIOTR
Ufodziciel – olej, płótno
Zabawka religijna – obiekt, pianka modelarska, wielościan foremny o boku 15cm
Omega czyli równik galaktyczny – olej, płótno

URBAŃSKI RAFAŁ
QR-1 – akry
QR-2 – akryl

WAWRO MAREK
Incydent/Opresja – Between III – technika mieszana
Incydent/Opresja – Between IV – technika mieszana
Incydent/Opresja – Between V – technika mieszana
Incydent/Opresja – Between VI – technika mieszana
Incydent Cube – Mimetyzm – olej, akryl, fotografia

WITCZAK LONGIN
Refleksje rzeźbiarskie – rzeźba w drewnie

WITKOWSKI PAWEŁ
W sieci – metal, serpentynit

WOLFF MAGDALENA
Pakt – fotografia
Pakt – fotografia

ZAJĄC KRZYSZTOF
Tryptyk Kod Leśny 3/3 – fotografia cyfrowa
Matrix (Cykl –Salon Bezsenności) – fotografia

ZIOŁOWICZ KATARZYNA
Vanishing Structures II – technika własna, druk pusty, rysunek
Vanishing Structures III – technika własna, druk pusty, rysunek

ZYCHOWICZ-LANGNER DIANA
Wspomnienia 1 – olej na płótnie
Wspomnienia 3 – olej na płótnie