Przedwiośnie 40 edycja / 2017

Zapraszamy na wernisaż jubileuszowej wystawy pokonkursowej Przedwiośnie 40 – Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego, oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom, które odbędzie się w Ramach Święta...

Galeria Górna

Rozpoczęcie: 23 czerwca 2017, g. 16:30
Zakończenie: 21 lipca 2017
2 baner www przedwiośnie 40

Zapraszamy na wernisaż jubileuszowej wystawy pokonkursowej
Przedwiośnie 40 – Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego,
oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom,
które odbędzie się w Ramach Święta Kielc
już 23 czerwca o godz. 16:30 2017,
w Galeriach Górnej i Dolnej BWA w Kielcach, ul. Kapitulna 2
Tego dnia świętujemy do 24:00 podczas Białej nocy.

Wystawa potrwa do 21.07.2017


 

ARTYŚCI ŚWIĘTOKRZYSCY Z WSZYSTKICH KRAJÓW, POŁĄCZYLI SIĘ!
W tym roku, do jubileuszowej, czterdziestej edycji, zgłosiło się 80 uczestników,
poddając ocenie jury w sumie 195 prac: instalacji, rzeźb i obiektów rzeźbiarskich, obrazów, grafik, kolaży, rysunków, fotografii i filmów wideo. Jury rozdzieliło 13 nagród i nagrodę specjalną, ufundowanych przez różne instytucje i firmy:

PREZYDENT MIASTA KIELCE
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH
TARGI KIELCE
GALERIA ECHO KIELCE
BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W SANDOMIERZU
DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH W KIELCACH
WODOCIĄGI KIELECKIE
WOJEWODA ŚWIĘTOKRZYSKA
TVP KIELCE
MUZEUM NARODOWE W KIELCACH
BRISTOL ART & SPA – SANATORIUM W BUSKU-ZDROJU
UNIWERSYTET JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH
ODDZIAŁ KIELECKI ZWIĄZKU POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW


 

Uczestnicy wystawy
Arciszewski Kornel
Banaszczyk Ewa
Baran Janusz
Bartkiewicz Artur
Biskup-Brykczyńska Joanna
Borowiecka Martyna
Brzegowy Andrzej
Bugaj-Tomaszewska Beata
Czyż JaAga
Dziwirek Artur
Gałuszka Irena
Głowacka Eliza
Głowacka Monika
Głuchowska Olga
Hadyna Gustaw
Hildebrandt Oliwia
Jackowski Krzysztof
Jagiełło Marzena
Jatkiewicz Krystyna
Kołaczyński Jerzy
Kotarba Agnieszka
Kowalczyk Bogdan Władysław
Kożuchowska Ewelina
Kularska-Król Roksana
Leśniak Magdalena
Łagowski Czesław
Łutowicz Cezary
Maj Tamara
Micek Sławomir
Michalski Marcin N.
Michałek Józef Grzegorz
Miernik Zbigniew
Musiał Elżbieta
Musik Waldemar
Myśliwiec Antoni
Naczelnik Wojciech
Popielski Witold
Pośpiech Justyna
Potocka-Kuc Aleksandra
Ptak Bogdan
Rachoń Andrzej
Sadrak Katrina
Słota Dariusz
Sobociński Mariusz
Stawecka Anna Maria
Stawecka Barbara
Stawecki Wacław
Stępnik Małgorzata
Szafulski Krzysztof
Szlufik Dawid
Szplit Magdalena
Szypowski Tadeusz
Ślusarek Teresa
Urbanek Marta
Urbanek Piotr
Urbański Rafał
Wawro Marek
Wierzbowska Maria Maryla
Witczak Longin
Witkowski Paweł
Wolff Magdalena
Zając Krzysztof
Zawadzki Dariusz D.