Jarosław Kawiorski

Urodzony 10 lutego 1955 roku w Nowym Sączu.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią.
W latach 1975-80 studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem obronił w 1980 r. w pracowni prof. Jana Szancenbacha.
Od 1995 roku pracuje na macierzystej uczelni. Obecnie jest profesorem ASP i prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku I roku studiów stacjonarnych na Wydziale Malarstwa.
Wystawiał w ramach ruchu kultury niezależnej w latach 80. Laureat nagród, m.in: Nagrody Fundacji Polskiej Sztuki Współczesnej II Biennale Młodych we Wrocławiu w 1987 r.; Nagrody Rektora ASP w Krakowie w konkursie Widzenia Malarskie w 1987 r.; Nagrody Fundowanej Schwan Stabilo IV Międzynarodowego Triennale Rysunku w Norymberdze w 1988 r.; Srebrnego Gryfa XIII Triennale Krajów Nadbałtyckich w Rostocku w 1989 r.
Autor 21 wystaw indywidualnych w Polsce (m.in.: w Krakowie, Nowym Sączu, Częstochowie, Kielcach, Poznaniu), Francji (Strasbourg) i Włoszech (Este).
Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.
Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Sztuki w Bytomiu, Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi, Muzeum Starego Teatru w Krakowie oraz w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.


Wydarzenia w BWA Kielce


Rysunek - Od liniału i cyrkla / Od swobodnej ręki Galeria Zielona