Katarzyna Kalua Kryńska


Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej, wykorzystując fotografię tradycyjną i alternatywną. Entuzjastka fotografii analogowej, pracuje z materiałami światłoczułymi. Eksperymentuje z różnymi XIX-wiecznymi procesami fotograficznymi, takimi jak mokry kolodion, Van Dyke, papier solny i cyjanotypia. Architekt, designer i fotografik. Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.
Laureatka konkursów fotograficznych: Black&White Spider Awards, International Color Award oraz Photos de Femmes. Jej prace z serii Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęły pierwsze miejsce w konkursie
Wet Plate Competiton Canada. Serią Cichość Serca w technice cyjanotypii zdobyła Grand Prix w ramach Vintage Photo Festival. Seria Blue Moon Garden została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Julia Margaret Cameron Award i prezentowana na Biennale Fotografii Artystycznej i Dokumentalnej w Barcelonie.
Jej fotografie były pokazywane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Irlandii, Portugalii, Holandii, Niemczech, Hiszpanii i USA.

www.kalua.pl
www.instagram.com/kasia.kalua.krynska


Wydarzenia w BWA Kielce


Cichość serca Galeria Górna