Marzena Jagiełło

Hermeneutyka chleba powszedniego

Zapraszamy na wernisaż o godz. 18:00, Galeria Zielona w Busku-Zdroju. Od dzieciństwa fascynowała mnie wszechogarniająca siła życia. Chyba nie oddzielam mojej pracy twórczej...

Galeria Zielona

Rozpoczęcie: 11 czerwca 2015, g. 18:00
Zakończenie: 4 lipca 2015

Zapraszamy na wernisaż o godz. 18:00, Galeria Zielona w Busku-Zdroju.

Od dzieciństwa fascynowała mnie wszechogarniająca siła życia. Chyba nie oddzielam mojej pracy twórczej od aktu twórczego życia codziennego. Mieszkam i pracuję w Krakowie, jednak mój dorobek artystyczny już od czasów studiów prezentowany był przede wszystkim za granicą, głównie w Niemczech, Holandii, Anglii, Francji, USA i Izraelu.

Cechą odróżniającą mnie od innych artystów może być jedynie to, co sprawia, że każdy człowiek jest inny? Twórca, którego poezja i osobowość fascynuje mnie od lat to biblijny król Dawid. Moją pasją stało się zgłębianie źródła jego inspiracji. Tematyka moich obrazów, to przede wszystkim człowiek – chwila życia, w której właśnie istnieje. Nie opowiadam się za żadną ideologią czy systemem filozoficznym, ale w konkretach życia codziennego szukam „wielkich myśli”.

W 2011 r. rozpoczęłam pracę nad cyklem zatytułowanym „Hermeneutyka chleba powszedniego”. Działanie to jest próbą postawienia pytania
dotyczącego sztuki rozumienia życia „własnego” w oparciu o słowo wypowiedziane czy zapisane, próbą wyrażenia doświadczenia „swoich”
czasów, zmaganiem z formą.

Marzena Jagiełło