EUROPEJSKA NOC MUZEÓW Z LITOGRAFIĄ W BWA

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do zwiedzania bezpłatnie pokonkursowej wystawy II Międzynarodowego Triennale Litografii LITHO-Kielce 2018/2019. Będzie...

BWA w Kielcach

Rozpoczęcie: 18 maja 2019, g. 16:00
Zakończenie: 18 maja 2019

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do zwiedzania bezpłatnie pokonkursowej wystawy II Międzynarodowego Triennale Litografii LITHO-Kielce 2018/2019. Będzie to ostania okazja do obejrzenia wystawy prezentującej kunszt artystów z Europy, Azji, obu Ameryk i Australii.

Wystawę tworzy 166 litografii 84 artystów z Polski, Słowacji, Czech, Bułgarii, Ukrainy, Estonii, Francji, Macedonii, Finlandii, Norwegii, Austrii, Niemiec, Holandii i Belgii, a także z Japonii, Chin, Argentyny, USA, Kanady i Australii. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom artystyczny znakomitej większości zaprezentowanych prac i wyraziło satysfakcję z powodu dużej wartości merytorycznej pokonkursowej wystawy.

Litografia to trudna i wymagająca technika graficzna wykorzystująca procesy chemiczne. Rysunek wykonuje się na specjalnym kamieniu litograficznym, a następnie przenosi go na papier za pomocą prasy litograficznej. Konkurs nawiązuje do kamieniarskich tradycji regionu świętokrzyskiego, w którym niegdyś pozyskiwano kamień litograficzny.

W sobotę BWA zaprasza od godz. 16:00 do 24:00. Wstęp bezpłatny.