mini Targi Sztuki

Zapraszamy do indywidualnych spotkań z artystami i ich sztuką...

Rozpoczęcie: 17 listopada 2012, g.
Zakończenie: 18 listopada 2012

GALERII ECHO KIELCE- DEKORADA/BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KIELCACH
– mini-targi sztuki – w dniach 17-18 listopada 2012

 

Organizacja: BWA w Kielcach i Galeria Echo Kielce
Cel: promocja twórczości artystów kieleckiego środowiska artystycznego
Koncepcja i kuratorstwo: Stanisława Zacharko-Łagowska
Koncepcja „mini-targów sztuki” w komercyjnej przestrzeni Galerii Echo Kielce DEKORADA zakłada, aby – wzorem prawdziwych targów sztuki – każdy artysta, biorący w nich udział miał zorganizowane stoisko do prezentacji swoich dzieł, oraz aby BYŁ OBECNY, przez czas trwania „mini-targów”. Publiczność będzie miała okazję zapoznać się z twórczością – ale i poznać osobiście artystę. Każdy artysta będzie miał wydrukowaną własną kartkę pocztową – z kolorową reprodukcją, na odwrocie której będzie umieszczona krótka informacja biograficzna oraz dane kontaktowe. Kartki te jednocześnie dadzą możliwość wyliczenia frekwencji i zainteresowania publiczności.
W „mini-targach” weźmie udział 10 artystów: każdy z nich będzie mieć do dyspozycji swoją przestrzeń wyposażoną w stelaże do powieszenia obrazów lub postumenty do eksponowania rzeźb, stół do położenia na nim drobnych prac typu: rysunki, szkice, małe obrazki, oraz katalogów i innych materiałów informacyjnych, dwa, trzy krzesła – jedno dla siebie, pozostałe dla potencjalnych rozmówców.
KONKURS DLA PUBLICZNOŚCI: Wśród publiczności – osób, które odwiedzą wszystkie stoiska, – co potwierdzą kompletem kartek z autografami wszystkich artystów – zostanie rozlosowana nagroda – książka artystyczna Radosława Nowakowskiego – „Ulica Sienkiewicza w Kielcach” (wielokrotnie nagradzana na konkursach w świecie, mająca 10,5 metra długości – unikatowe wydawnictwo BWA w Kielcach)
Losowanie odbędzie się 18 11 – w niedzielę – o godz. 18.00 – będzie to jednocześnie finisaż mini-targów, oraz wstępne podsumowanie ich rezultatów
UCZESTNICY:
– Kornel Arciszewski – rzeźba
– Małgorzata Bielecka – malarstwo, grafika
– Kazimierz Kielian – malarstwo
– Tamara Maj – tkanina artystyczna, kolaż, malarstwo
– Sławomir Micek – rzeźba
– Bogdan Ptak – malarstwo, rysunek
– Edward Tuz i Alicja Tuz – malarstwo
– Piotr Urbanek – malarstwo
– Marek Wawro – malarstwo, grafika
– Paweł Witkowski – rzeźba, rysunek