Stanisława Zacharko-Łagowska

Tło do autoportretu

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 25 lutego o godz. 18 na wernisaż wystawy Stanisławy Zacharko-Łagowskiej „Tło do autoportretu”. Jest to wystawa przygotowana...

BWA w Kielcach

Rozpoczęcie: 25 lutego 2022, g. 18:00
Zakończenie: 18 marca 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza 25 lutego o godz. 18 na wernisaż wystawy Stanisławy Zacharko-Łagowskiej „Tło do autoportretu”.

Jest to wystawa przygotowana przez dyrektor BWA, na której zaprezentowane zostaną m.in. fotografie, pastele i kolaże jej autorstwa oraz kolekcje: rzeźb i masek afrykańskich, malarstwa, rysunków, grafik, fotografii różnych artystów.

Autorka tak napisała o „Tle do autoportretu”: „Tematem tej wystawy jest PRACA.

Taka PRACA, która sama wybiera człowieka. Prowadzi go od dzieciństwa – od świadomości odpowiednich zdolności i predyspozycji, poprzez lata ich rozwijania stosownym wykształceniem, aż pod próg miejsca, w którym życzy sobie się spełniać. A potem po wyboistej, krętej – ale wznoszącej – ścieżce zawodowej kariery.

To PRACA, która bardzo dużo wymaga: pełnego zaangażowania, komunikatywności i empatii, ciągłego uczenia się i otwierania na nowe, kreatywności – i częstego porywania się z motyką na słońce. A hojnie płaci tylko własną walutą: przyjaźniami twórczych i wrażliwych ludzi, codzienną radością działania oraz satysfakcją z pozytywnych rezultatów swoich wysiłków.

To także PRACA, która rozwija i stwarza ku temu możliwości. Uchyla bramy rozumienia rzeczy z tego i nie z tego świata, poszerza świadomość, budzi głód piękna, wiedzy, ludzi, bogactwa natury i kultury. Wypełnia życie wiarą, że poprzez nią można zmienić świat. Która kształtuje osobowość i hartuje charakter, a człowieka zmienia w Człowieka. I uśmierza lęk przed sensem „Przypowieści o talentach”…

To taka PRACA, jaką każda praca być powinna. Taka właśnie, jaką jest MOJA PRACA”.

27 lutego o godz. 11 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Wstęp wolny.