Weekend seniora z kulturą w BWA w Kielcach

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ W BWA W pierwszy weekend jesieni zapraszamy do galerii Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach na ul. Kapitulną 2 na...

BWA w Kielcach

Rozpoczęcie: 28 września 2019, g. 11:00
Zakończenie: 29 września 2019

WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ W BWA
W pierwszy weekend jesieni zapraszamy do galerii Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach na ul. Kapitulną 2 na akcję pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Weekend Seniora z Kulturą. W ramach wydarzenia wstęp na wystawy w galerii dla osób w wieku 60+ w sobotę i niedzielę 28 i 29 września będzie bezpłatny. Zwiedzający będą też mogli skorzystać z oprowadzania po wystawach.

Aby umożliwić seniorom kontakt ze sztuką współczesną, Biuro Wystaw Artystycznych przedłużyło czas trwania wystaw. W ten weekend będzie więc można jeszcze zapoznać się z twórczością dziesięciorga czeskich artystów na wystawie „10 z 9. Serdeczne pozdrowienia z Pragi”. BWA prezentuje nie tylko malarstwo naszych południowych sąsiadów, ale także grafikę, prace w drewnie i z drutu oraz tkaniny artystyczne. Natomiast wystawa „Kiedy się spotkamy” Emilii Dragosz to malarstwo młodej artystki pochodzącej z Kielc. BWA zaprasza także na wystawę kolaży Jolanty Królikowskiej „Okna czasu”.

Galeria będzie czynna w godz. 11-18. Każdy chętny będzie mógł skorzystać z oprowadzania po wystawach.