Wela Elżbieta Wierzbicka

Instalacja

zapraszamy na wernisaż magicznych kilkunastometrowych instalacji start: Galeria Górna 5 września 2014 o godz: 18:00 Elżbieta Wierzbicka (Wela) jest malarką i rzeźbiarką, urodziła...

Galeria Górna

Rozpoczęcie: 5 września 2014, g. 18:00
Zakończenie: 3 października 2014

zapraszamy na wernisaż magicznych kilkunastometrowych instalacji
start: Galeria Górna 5 września 2014 o godz: 18:00

Elżbieta Wierzbicka (Wela) jest malarką i rzeźbiarką, urodziła się w 1964 roku w Krakowie. W ramach swojej działalności artystycznej tworzy obrazy, rysunki i monumentalne instalacje zapożyczające powierzchnie, formy i materie z malarstwa oraz z rzeźby współczesnej. Pracuje nad pamięcią, tożsamością, zapomnieniem i czasem podzielonym, naturą i koegzystencją.

Wela zrealizowała kilkanaście monumentalnych instalacji publicznych, m.in. dla:
Muzeum Sztuki Shangyuan (Pekin, 2012);
Centrum Nauki Kopernik (Warszawa, 2011);
Futuroscope (Poitiers, 2009, 2011);
Zamku w Auvers-sur-Oise (2008);
Ogrodów Luksemburskich (Paryż, 2007);
Festiwalu Sztuk Ulicznych „Viva Cité” (Sotteville-lès-Rouen, 2006);
Europejskich Spotkań Rzeźby (Montauban, 2005);
Spotkań Teatralnych „Aux Actes Citoyens” (Tomblaine, 2005);
Muzeum Sztuki Współczesnej w Plenerze „Europos Parkas” (Wilno, 2000).

Prace artystki można zobaczyć m.in. także w Polsce:
Park Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, został zagospodarowany według jej koncepcji. Interaktywna instalacja utworzona z rur, kolumn różnej wielkości, oprócz wizualnego odbioru prezentuje bardzo charakterystyczne dźwięki. Są to np : odgłosy deszczu, wiatru, szumu fal, ognia czy wulkanu. Instalacja pt. „Les Chuchoteurs”(„Szeptacze”), 2011, Warszawa – przedstawia pragnienie współczesnego człowieka do zbliżenia się z naturą i paradoks obcowania z nią poprzez urządzenia skonstruowane. 
Rzeźba „
Zawieszony Grawitacja, Park w Grójcu  wykonana w 2007 roku, zainstalowana w 2011 roku „Kamień wciśnięty między dwa trójkąty nie mogą spaść. Symbolizuje to stan zawieszenia między dwoma sprzecznymi decyzjami”.

Twórczość Weli jest bogata i różnorodna, pełna abstrakcji i odniesień. W głowie artystki wciąż tworzą się nowe projekty, które czekają w kolejce na realizacje.

Oficjalna strona artystki : www.wela-art.com.