Leszek Niciński

Inspiracje Leszka Nicińskiego – 50 lat twórczości

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Leszka Nicińskiego z okazji jego jubileuszu 50-lecia twórczości do Galerii Małej 5 października 2018 wystawa czynna do 31...

Galeria Górna

Rozpoczęcie: 5 października 2018, g. 18:00
Zakończenie: 31 października 2018

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Leszka Nicińskiego
z okazji jego jubileuszu 50-lecia twórczości
do Galerii Małej 5 października 2018
wystawa czynna do 31 października

Leszek Niciński urodził się 24 stycznia 1948 roku w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Ukończył Liceum Plastyczne we Wrocławiu, dwuletnie Studium Nauczycielskie oraz Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na kierunku projektowanie graficzne. Od 1976 roku związany z Kielcami, czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta poprzez udział w wystawach i przeglądach kieleckiej plastyki. W latach 1988-2014 był nauczycielem malarstwa, rysunku oraz kompozycji z liternictwem w kieleckim Liceum Sztuk Plastycznych. Jest członkiem i posiadaczem Złotej Odznaki ZPAP. Uczestnik licznych wystaw, jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Kanadzie, USA, Niemczech, Danii i Polsce.

Wartość dzieła trzeba mierzyć, przyjmując KRYTERIA. Jednym z kryteriów może być AUTORYTET, a takimi autorytetami są bez wątpienia moi nauczyciele i nauczyciele tych nauczycieli. W historii sztuki takich uznanych autorytetów są przecież pełne muzea, bo czy ktokolwiek dzisiaj wątpi w wartość dzieł Jacka Malczewskiego czy Jana Matejki? Autorytetów szukałem i nadal szukam w muzeach, godzinami chłonąc obrazy Podkowińskiego, Kamockiego, Boznańskiej… (fragment tekstu artysty)