Tamara Maj

tkanina collage / JA. 35-lecie pracy twórczej

Zapraszamy na wernisaż wystawy tkanin i collage Tamary Maj „JA. 35-lecie pracy twórczej” Galeria „Zielona” Busko-Zdrój Filia BWA w Kielcach wystawa potrwa do...

Galeria Zielona

Rozpoczęcie: 4 października 2018, g. 18.00
Zakończenie: 9 listopada 2018

Zapraszamy na wernisaż wystawy tkanin i collage Tamary Maj „JA. 35-lecie pracy twórczej”

Galeria „Zielona” Busko-Zdrój Filia BWA w Kielcach
wystawa potrwa do 9 listopada 2018

Tamara Maj urodziła się 24 maja 1962 r. w Kielcach. W 1982 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach na kierunku tkactwo artystyczne. W latach 1989-1992 prowadziła pracownię kilimiarską. Od 1993 roku pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach w filii w Busku-Zdroju – w Galerii Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Działała w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Twórczym Wiklina, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma w swoim dorobku 63 wystawy indywidualne, udział w ponad 200 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych oraz w 38 plenerach artystycznych.

Twórczość plastyczna Tamary Maj jest wyjątkowa w swym charakterze. W jej 35-letniej pracy twórczej odnaleźć można wiele ścieżek poszukiwań artystycznych, preferencji form wynikających z kontekstu życia i sztuki. Zawsze jednak filtrowała ona je przez własne emocje, postrzegane w znacznym stopniu intuicyjnie. Czyniła to z dużym poczuciem estetycznym i artystycznym smakiem. (fragment tekstu autorstwa Mariana Rumina).