Paweł Pierściński

Wystawa fotografii Pawła Pierścińskiego

Na wernisaż wystawy promującej dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego zaprasza 8 lutego 2019 roku na godz. 18 do Galerii Górnej Biuro Wystaw Artystycznych...

Galeria Górna

Rozpoczęcie: 8 lutego 2019, g. 18:00
Zakończenie: 15 lutego 2019

Na wernisaż wystawy promującej dorobek mistrza fotografii Pawła Pierścińskiego
zaprasza 8 lutego 2019 roku na godz. 18 do Galerii Górnej Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Wystawa potrwa tylko do 15 lutego.

Na wystawę składa się sto fotografii artysty z liczącej kilkaset prac kolekcji należącej do BWA w Kielcach. Aby nie niszczyć oryginałów, zdjęcia Pawła Pierścińskiego przeniesiono na nowocześniejszy nośnik cyfrowy i wydrukowano. Dla porównania widzowie zobaczą kilka oprawionych oryginalnych odbitek analogowych.

Różnorodna jest tematyka prezentowanych fotografii – od najsłynniejszych, ikonicznych zdjęć krajobrazu, poprzez zdjęcia przemysłowe, po fotokolaże i abstrakcje.

Biuro Wystaw Artystycznych wyprodukowało wystawę specjalnie do celów promocji twórczości Pawła Pierścińskiego, Kieleckiej Szkoły Krajobrazu oraz swoich zbiorów fotografii. Będzie ona prezentowana w galeriach w kraju i za granicą, m.in. w Kaliningradzie, w Winnicy i we Włoszech.

Współorganizatorem wystawy jest Fundacja im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Wystawa jest elementem projektu promującego twórczość mistrza krajobrazu, w ramach którego w grudniu 2018 roku nakładem BWA ukazał się album „Paweł Pierściński. Fotografia”. Wydawnictwo dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.