Wyniki konkursu przedwiośnie 39/2016

Komisja w składzie:
Prof. Marek Sak – artysta grafik i malarz, ASP w Łodzi – przewodniczący
Prof. Mariola Wawrzusiak – artysta rzeźbiarz, ASP w Krakowie
Prof. Tadeusz Boruta – artysta malarz, Uniwersytet Rzeszowski
Prof. Jan Bujnowski – artysta grafik, fotografik, malarz – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

oceniła 206 prac 71 autorów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 118 prac 60 autorów

Przyznano nagrody, które otrzymali:

  1. Monika Cybulska – za cykl plakatów społecznych  – Nagroda Prezydenta  Miasta Kielce
  2. Henryk Królikowski – za linoryt z cyklu „Body” – Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
  3. Longin Witczak – za obiekt rzeźbiarski – Nagroda BWA w Kielcach
  4. Ewa Banaszczyk – za zestaw trzech obrazów – Nagroda Galerii Echo
  5. Agnieszka Strojna – cykl 5 prac pt. „Rozpoznanie” – Nagroda Wodociągów Kieleckich
  6. Henryk Sikora – za rzeźbę w drewnie – Nagroda BWA w Sandomierzu
  7. Piotr Kaleta – za zestaw fotografii  – Nagroda DŚT W Kielcach
  8. Agnieszka Kotarba – za prace pt. „Portret rodzinny” – Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego
  9. Monika Głowacka – za 3 obrazy olejne – TVP Kielce

Nagrody specjalne:

10. Krzysztof Zając – za zestaw fotografii – Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – wystawa w Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku

11. Jaśmina Parkita – za tkaninę drukowaną „Ojcowizna” – Nagroda Bristol Art & Spa Sanatorium w Busku-Zdroju – Weekend dla 2 osób w Bristol Art.&Spa i prezentacja prac

Wyróżnienia:

Rafał Urbański – za dwa filmy wideo

Oliwia Hildebrandt – za zestaw trzech obrazów

W konkursie na plakat „Przedwiośnie 39” jury oceniło 3 prace  dwóch autorów.  Jury wybrało pracę Michała Łagowskiego

Prace zakwalifikowane do wystawy:

  1. Arciszewski Kornel
    Goście jadą, obiekt, drewno, metal, 160x120x50 cm
    Tryptyk Realia: True Poland, rzeźba, drewno, metal, 70x30x15 cm
  2. Baran Janusz
    Cyvitas, materie I, rysunek, 50×70 cm
    Cyvitas, materie II, rysunek, 50×70 cm
    Cyvitas, materie III, rysunek, 50×70 cm
  3. Banaszczyk Ewa
    Londyn wita,olej, markery, kredka, 70×80 cm
    Scena, olej, marker kredka, papier, 70×70
    Król i królowa oelj, marker kredka, papier, 70×70
  4. Cybulska Monika
    plakaty społeczne: Jestem przeciwna zaostrzaniu ustawy o aborcji, grafika wektorowa, papier satyna, druk epson, animacja 100×70 cm
    Koniec z przemocą wobec kobiet, grafika wektorowa, papier satyna, druk epson, 100×70 cm
    Zatrzymać okaleczanie kobiet, grafika wektorowa, papier satyna, druk epson, 100×70 cm
  5. Chodacka Magdalena
    Podwójny akt, olej na płótnie, 130×150 cm
  6. Czyż Aga
    Przestrzenie I, fotografia, 50×70 cm
    Przestrzenie II, fotografia, 50×70 cm
  7. Dragosz Emilia
    Bez tytułu, olej na płótnie, 120×160 cm
    Bez tytułu, olej na płótnie, 114×140 cm
    Bez tytułu, olej na płótnie, 114×180 cm
  8. Dziwirek Artur
    03, fotografia, 60×40 cm
  9. Głowacka Monika
    Zderzak, olej na płótnie, 140×160 cm
    Dynia, olej na płótnie, 150×150 cm
    Czaszka, olej na płótnie, 150×150 cm
  10. Gałuszka Irena
    Poranny niepokój 1, fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, 70×50 cm
    Poranny niepokój 2, fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, 70×50 cm
    Poranny niepokój 3, fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, 70×50 cm
    Poranny niepokój 4, fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, 70×50 cm
  11. Hildebrandt Oliwia
    Cykl: Znaki I, technika własna- akryl, kolaż na płótnie, 100 x 70 cm
    Cykl: Znaki II, technika własna- akryl, kolaż na płótnie, 100 x 70 cm
    Przypadek III, technika własna- akryl, kolaż na płycie, 50 x 50 cm
  12.  Iwan Monika
    Rysa, ceramika, 28x15x9 cm
  13.  Jędrzejczyk Urszula
    Paragon, pentaptyk, technika własna, 120x40x 5 części
  14.  Kaczmarczyk Mateusz
    Bez tytułu, węgiel, papier, 100×70 cm
    Kalafior, węgiel na papierze, 100×70 cm
    Manifest, olej, akryl, płótno, 50×50 cm
  15.  Kaleta Piotr
    Finisz, fotografia, 40×60 cm, 2016
    Krajobraz z pierwszym planem, fotografia, 40×80 cm, 2016
    Instalacja c.d. fotografia, 54×80 cm, 2016
  16.  Kołaczyński Jerzy
    Synteza zamiarów i tendencji natury, tempera, 100×70 cm
    Cień białej róży, tempera, 100×70 cm
  17.  Korczyńska Joanna Maria
    z cyklu: Artystki Polskie, Portret Olgi Boznańskiej, olej, płyta, 100×70 cm
    z cyklu: Portret Katarzyny Kobro, olej, płyta, 100×70 cm
  18. Kotarba Agnieszka
    Portret rodzinny, technika własna, 114×55 cm
  19. Kozieł Karolina Magdalena
    9 muz, fotografia, 100x 30 cm
  20. Królikowski Henryk
    Body, linoryt, 74×78 cm
  21. Leśniak Magdalena
    Wyjść czy nie wyjść… – Pulpit ROY LICHTENSTEIN, akryl, płótno, 2016
  22. Liszewski Paweł
    Japonki, akryl na płótnie, 100×100 cm
    Cruise, akryl na płótnie, 100×100 cm
    Polisz spa, akryl na płótnie, 100×100 cm
  23. Łazarczyk – Kaczmarek Izabela
    Formy, fotografia cyfrowa, 3x50x50 cm
    Branco e preto, fotografia cyfrowa, 2x30x45 cm
  24.  Maj Tamara
    Z cyklu: Przenikanie – limonkowy prostokąt, tkanina autorska, dwustronna, 280 x 105 cm
    Z cyklu: Przenikanie – wiśniowy kwadrat, tkanina autorska, dwustronna, 280 x 105 cm
  25. Miernik Zbigniew
    Hasior, olej na płótnie, 80×80 cm
    Stary blejtram, olej na płótno, 80×80 cm
    Spocony biały jeleń na śniegu, olej na płótnie, 60×60 cm
  26.  Michałek Józef Grzegorz
    W przestrzeni znaku, akryl, 53×72 cm
  27.  Musik Waldemar
    Kokon, rzeźba, czarny marmur, 70x35x23 cm
  28.  Myśliwiec Antoni
    XXX, fotografia, 50×65,5 cm
    XXX, fotografia, 50×65,5 cm
    XXX, fotografia, 50×65,5 cm
    XXX, fotografia, 50×65,5 cm
    XXX, fotografia, 50×65,5 cm
  29.  Nowak Rafał
    Kielecka Szkoła Krajobrazu, fotografia, 18×36 cm
    Atlantyda I, fotografia 18×36 cm
    Atlantyda II, fotografia 18×36 cm
  30. Pabian Marta
    Ceramika, 30×30
    Trwanie, tech. mieszana, 40×20
  31. Pajda Marcin
    XXX, fotografia, 100×68 cm
    XXX, fotografia, 100×68 cm
  32. Parkita Jaśmina
    Ojcowizna, tkanina drukowana, 560×360 cm
  33.  Popielski Witold
    W oczekiwaniu na Godota, technika własna, 100×80 cm
    Złośliwi prześmiewcy, technika własna, 100×80 cm
  34.  Pośpiech Justyna
    Pozwól, druk wklęsły, frottage, collage, 2x31x32 cm
  35.  Potocka-Kuc Aleksandra
    Krajobraz syntetyczny. Karpaty 1, 2015, monotypia, farby offsetowe, papier, 46×92 cm
    Krajobraz syntetyczny. Karpaty 2, 2015, monotypia, farby offsetowe, papier, 46×92 cm
    Krajobraz syntetyczny. Góry Świętokrzyskie 2, monotypia, farby offsetowe, papier, 46×92 cm
  36.  Ptak Bogdan
    Z cyklu: Kochany dom – ciepła poducha, pastel, akryl, papier, 35×50 cm 2016
    Z cyklu: Kochany dom – gorąca herbatka, pastel, akryl, papier, 35×50 cm 2016
    Z cyklu: Kochany dom – opróżniona szuflada, pastel, akryl, papier, 35×50 cm 2016
    Z cyklu: Kochany dom – poranek w miednicy, pastel, akryl, papier, 35×50 cm 2016
    Plenery w nowym parku – pastel, akryl, papier, 35×50 cm 2014
  37. Rachoń Andrzej
    Pejzaż prowincjonalny, pastel, 100 x 70 cm
    Pejzaż prowincjonalny, pastel, 100 x 7ocm
    Pejzaż prowincjonalny, pastel, 100 x 70 cm
  38. Sikora Henryk
    Sarkofag, drewno, wys. 80 cm.
  39. Słota Dariusz
    Gęstwina, technika własna, blacha, 60×48 cm
    Abstrahowanie I, technika własna, deska, 41×40,5 cm
    Abstrahowanie II, technika własna, deska, 41×40,5 cm
  40.  Synak Monika
    Pa, akryl płótno, 100×150 cm
  41. Halina Stawowy-Dombrowska
    Uchodźcy 2, tryptyk, fotografia, 3x38x25 cm
  42.  Stawecka Barbara
    Puls, granit, 20×15 cm
  43. Stawecka Hanna Maria
    Wędrowiec, brąz, 50×15 cm
  44.  Stawecki Wacław
    Świt, marmur, 80×20 cm
    Nieskończoność, marmur, 70×20 cm
  45. Strojna Agnieszka
    Praca z cyklu: ROZPOZNANIE, ecolina, papier, 64,5×79,5 cm
    Praca z cyklu: ROZPOZNANIE, ecolina, papier, 64,5×79,5 cm
    Praca z cyklu: ROZPOZNANIE, ecolina, papier, 64,5×79,5 cm
    Praca z cyklu: ROZPOZNANIE, ecolina, papier, 64,5×79,5 cm
    Praca z cyklu: ROZPOZNANIE, ecolina, papier, 64,5×79,5 cm
  46.  Szczupaj Bogdan
    Noc i dzień, fotografia, wydruk pigmentowy, 50×70 cm
    Przedwiośnie, fotografia, wydruk pigmentowy, 50x 70 cm
  47.  Ślusarek Teresa
    Nautilius I, technika własna, 70 x100 cm
  48.  Szplit Magda
    Tożsamość I, linoryt, 100×70 cm
  49.  Bugaj-Tomaszewska Beata
    Korelacje III, taśma komputerowa, płyta mdf, 2 części, 55×150 cm (lewa), 55×110 cm (prawa)
  50. Tuz Edward
    Angelong, olej, 70×120 cm
    Odpływ, olej, 70×120 cm
  51. Urbanek Marta
    Lollypop, technika własna, 98×95 cm
  52.  Urbański Rafał
    QR91 NIKT, akryl na płótnie, 150×150 cm
    QR LEM, wideo
    QR NEWS, wideo
  53. Wawro Marek
    Between – a,b,c, d, poliptyk 5x 44,3×44,3 cm
  54.  Węgorzewski Szymon
    My i wy, Motyle i ćmy, tusz akrylowy, akryl, rapidograf na kartonie ekologicznym, technika własna, 60×80 cm
    A teraz dokąd, tusz akrylowy, akryl, rapidograf na kartonie ekologicznym, technika własna, 60×80 cm
    Przedwiośnie, akrylowy, akryl, rapidograf na kartonie ekologicznym, technika własna, 60×80 cm
    Migracje, tusz akrylowy, akryl, rapidograf na kartonie ekologicznym, technika własna, 60×80 cm
  55. Walijewski Aleksander
    Fantasmagoria, fotografia, 133×46,5 cm
  56.  Witczak Longin
    Biała półeczka, rzeźba, drewno, 190x105x17
  57.  Witkowski Paweł
    Exodus, piaskowiec, metal, 90x12x39cm
  58. Wnuk – Spirowska Barbara
    Z cyklu: Kontrola – tryptyk, akryl, 2x 30 x30 cm
  59.  Zając Krzysztof
    zestaw: Notabene
    Nomen Omen (1/4) fotografia cyfrowa 100x70cm
    Panta Rei  (2/4) fotografia cyfrowa 100x70cm
    Postscriptum (3/4) fotografia cyfrowa 100x70cm
    Errata (4/4) fotografia cyfrowa 100x70cm
  60. Zawadzki Dariusz
    Anablefobia, olej, płótno, 3obrazy 90×90 cmPLAKATY
    Łagowski Michał: Przedwiośnie 39
    Zając Krzysztof: Przedwiośnie 39, Polska Walcząca, plakat cyfrowy, 100×70 cm
    Przedwiośnie 39, Motyle, plakat cyfrowy, 100×70 cm

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka