Malarstwo i obiekty Archiwum

Przedwiośnie 45

Artyści uczestnicy wystawy 1. Arciszewski Kornel 2. Bielecka Małgorzata 3. Bondzińska Krystyna 4. Bugaj-Tomaszewska Beata 5. Ciszek Anna 6. Dragosz Emilia 7. Gała Dobiesław 8. Gałuszka Irena 9. Gawlik Ewa 10. Gozdek Lucyna 11. Grudziecka- Szostek Patrycja 12. Grudzień Karolina 13. Guzikowski Marian 14. Heyke...   »  

Jakub Pieleszek

Urodzony w 1978 roku w Puławach. W 1999 roku ukończył PLSP w Nałęczowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom otrzymał w 2006 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Od 2007 roku pracuje na Wydziale Malarstwa, obecnie w...   »  

Contemporary art from Miskolc

Miszkolc jest określany na Węgrzech jako stolica grafiki. Właśnie tutaj od 1961 roku odbywają się – stworzone na wzór krakowskiego Triennale – Biennale (później Triennale) Grafiki w Miszkolcu. Impreza do dziś jest ważnym przeglądem węgierskiej grafiki warsztatowej. Artyści wybrani do tej zbiorowej wystawy są silnie...   »  

Tibor Urbán

Urodził się w 1960 roku w Léh (Węgry). Ukończył szkoły w Léh, Kázsmárk, Szikszó i Budapeszcie. Jako twórca zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzy także obrazowiersze, książki artystyczne, obiekty i instalacje. Od 1996 roku jest współpracownikiem Galerii Miszkolc (obecnie „Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria”). Od...   »  

Bachorczyk Bogusław / Gajda Piotr / Haincel Paweł / Jarmoliński Bartek / Kotlicki Piotr / Kuśmirowski Robert / Łyjak Paweł

Bachorczyk Bogusław Urodził się w 1969 roku. Pochodzi z Suchej Beskidzkiej, studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie obecnie pracuje. Jego twórczość dotyczy post-batalistyki, właściwości i mechanizmów pamięci oraz problematyki współczesnych definicji męskości. Tworzy na styku różnych mediów: malarstwa, rzeźby i fotografii....   »  

Jerzy Grochocki

Absolwent wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, 1957 oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 1963. W latach 1963 do 1968 pod wpływem malarstwa kolorystycznego maluje serie obrazów pt. Pejzaże inspirowane pejzażem górskim, a także Martwe Natury, Kompozycje Figuratywne i Impresje w nastroju surrealnej abstrakcji. W roku 1967...   »