Przedwiośnie 41/2018 – wyniki konkursu

Komisja w składzie:
prof. Barbara Szubińska -Rutkowska – artysta malarz , ASP w Warszawie
prof. Tomasz Milanowski – artysta malarz, ASP w Warszawie
prof. Łukasz Cywicki – artysta grafik, Wydział Sztuki Uniwersytet Rzeszowski
dr hab. Iwona Demko – artysta rzeźbiarz, ASP w Krakowie
prof. Grzegorz Mazurek – artysta grafik, UMCS Lublin

oceniła 224 prace 82 autorów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 149 prac 77 autorów.

Przyznano nagrody, które otrzymali:

1. Marzena Jagiełło za zestaw 2 obrazów – Nagroda Prezydenta Miasta Kielce
2. Emilia Dragosz za zestaw 5 obrazów – Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
3. Krzysztof Zając za zestawy fotografii – Nagroda BWA w Kielcach
4. Monika Głowacka za zestaw 2 obrazów – Nagroda Targów Kielce
5. Waldemar Musik za rzeźbę – Nagroda Galerii Echo
6. Wiktor Jackowski za zestaw 4 obrazów – Nagroda BWA w Sandomierzu
7. Agnieszka Czyż zestaw 3 fotografii – Nagroda DŚT W Kielcach
8. Dawid Szlufik za rzeźbę – Nagroda Wodociągów Kieleckich
9. Magdalena Szplit za linoryt – Nagroda Burmistrza Buska-Zdrój
10. Andrzej Brzegowy za instalację – Nagroda Wojewody Świętokrzyskiej
11. Rafał Urbański za zestaw obrazów i wideo – Nagroda TVP Kielce

Nagrody specjalne:

12. Katrina Sadrak za zestaw obrazów – Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach
– wystawa w Dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
13. Grzegorz Sideł za zestaw fotografii – Nagroda Bristol Art & Spa Sanatorium w Busku-Zdroju –
Weekend dla 2 osób w Bristol Art.&Spa i prezentacja prac
14. Ewa Banaszczyk za zestaw rysunków – Nagroda Dziekana Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego
– wystawa indywidualna w galerii Instytutu Sztuk Pięknych

Nagroda pozaregulaminowa:

15. Oliwia Hildebrandt – Nagroda Prezesa Oddziału Kieleckiego ZPAP
16. Joanna Biskup-Brykczyńska – Nagroda Prezesa Oddziału Kieleckiego ZPAP


W konkursie na plakat „Przedwiośnie 41” jury oceniło 10 prac 4  autorów.

Wybrano  do realizacji plakat autorstwa Damiana Stachury.

 


 Artyści zakwalifikowani do wystawy:

  1. Arciszewski Kornel
    1. „PORTAL” obiekt rzeźbiarski 250X210X70
    2. „CONTINUUM” obiekt rzeźbiarski 220X50X30
    3. „Obecność” dyptyk ,obiekt drzewo wys. 200cm
  2. Banaszczyk Ewa
    1. „Moje Powstanie Warszawskie” marker, kredka, olej na tekturze 101,5X143
    2. „Zostało tylko to” marker, olej, akwarela, kredka na tekturze 101,5X143
    3. „Kobiecość” marker, kredka, olej na tekturze 101,5X143
  3. Bartkiewicz Artur
    1. „CISZA#1” akryl/olej na płótnie 100X160
    2. „CISZA#2” akryl/olej na płótnie 100X160
  4. Bieniek Piotr
    1. „Czekoladek” fotografia 60X40
    2. „Kraków: Na Kazimierzu” fotografia 40X60
    3. „Interakcja” fotografia 60X40
  5. Bieńkowska-Kopczyńska Maria
    1. „SENIA 4” olej, płótno 78X98
    2. „SENIA 5” olej, płótno 78X98
  6. Bilska Monika
    1. „DRZEWA Brzoza, Grab, Sosna, Platan”, gobelin, (portyk) 4 x 33X120
  7. Biskup-Brykczyńska Joanna
    1. Tryptyk „Opowieści z tysiąca i jednej nocy” tech. własna 2x40X50 1x 40X70
  8. Bondzińska Krystyna
    1. „Martwa natura-cykl przy oknie” fotografia cyfrowa barwna 3x 30X40
  9. Bugaj – Tomaszewska Beata
    1. Z cyklu „Bezbłędnie”- obraz pierwszy olej, marker na płótnie 100X100
    2. Z cyklu „Bezbłędnie”- obraz piąty własna na płycie MDF 171,5X83,5
  10. Cybulska Monika
    1. „Plakat społeczny” druk cyfrowy, papier 100X70
  11. Czyż Agnieszka
    1. „SELFIE 2018” fotografia 50X70,70X50
    2. Z cyklu „OBECNOŚĆ” I i II fotografia 50X70,70X50
    3. „Obecność niezamierzona” fotografia 70X50
  12. Dragosz Emilia
    1. Bez tytułu olej na płótnie 90/129
    2. Bez tytułu olej na płótnie 37/46
    3. Bez tytułu olej na płótnie 40/30
    4. Bez tytułu olej na płótnie 37/26
    5. Bez tytułu olej na płótnie 21/30
  13. Dziwirek Artur
    1. „ORBITUJĄCE PLANETY” fotografia 50X75
    2. „STEREOGRAM” fotografia 75X50
  14. Falkiewicz Karolina
    1. „Przed burzą” fotografia cyfrowa 60/40
    2. „Ten dziwny dzień” fotografia cyfrowa 60/40
  15. Gałuszka Irena
    1. „ABC na styku realności” fotografia cyfrowa/wydruk pigmentowy 50X70
    2. „ABC, gdy śpiewa morze”, fotografia cyfrowa, wydruk pigmentowy, 50X70
  16. Gaweł Diana
    1. Bez tytułu akryl na płótnie 60X80
  17. Głowacka Monika
    1. „Lunatycy” olej na płótnie 160X190
    2. „Sen” olej na płótnie 150X170
  18. Hildebrand Oliwia
    1. „Transparencje OX 1-9” tech. autorska, digital painting, wydruk na plexi, 180X180
  19. Jackowski Krzysztof
    1. „Pomnik” olej/płótno 73X120
  20. Jackowski Wiktor
    1. „Odjazd na Cyterę” olej, płótno, 50×70
    2. „Taśma ostrzegawcza” olej, płótno 40×30
    3. „Taśma ostrzegawcza II” olej, płótno 50×70
    4. „Billboard III” olej, płótno 60×80
  21. Jagiełło Marzena
    1. „ziarnko piasku” tech. mieszana na płótnie, 140X180
    2. „Nić koloru tekhelet” tech. mieszana na płótnie, 140X180
  22. Kaleta Piotr
    1. „Terra I” fotografia 49X60
    2. „Terra II” fotografia 40X60
    3. „Terra III” fotografia 40X60
  23. Kloczkowska Agnieszka
    1. Z cyklu „Zderzenia” akryl na płótnie 100X70
  24. Korczyńska Joanna
    1. „Wśród zwierząt” olej na płótnie 50X70
    2. „Słyszę Twoje myśli. Mój guz” olej na płótnie 50X70
  25. Kotarba Agnieszka
    1. Dyptyk z cyklu „Król i królowa” własna tkanina (cekiny, plusz) 2x 40X40
    2. Tryptyk „Trzy akty” własna tkanina (plusz) 3x 50X50
    3. „Zbieżność figur” własna tkanina (plusz) 71X70
  26. Kożuchowska Ewelina
    1. „Red&Grey” grafika cyfrowa 90X42
    2. „Zmienność” grafika cyfrowa 90X50
  27. Królikowski Henryk
    1. „Dialog z naturą albo prawdziwa maska Magdy Sz.” Druk cyfrowy 69X75
  28. Kwapisz Klara
    1. „Turkus” olej na płótnie 90X70
  29. Lubera Marcin
    1. Bez tytułu akryl/tryptyk 3x 60X60
  30. Łagowski Czesław
    1. „Powroty IV” olej 150X100
  31. Łutowicz Cezary
    1. „Nowy Jork-Powidoki 017” foto 50X70
    2. „Nowy Jork-Powidoki 008” foto 50X70
    3. „Jeszcze chór” foto 50X70
  32. Machnicki Czesław Leszek
    1. „f” tech. własna 17,7X24,7
  33. Maj Tamara
    1. Z cyklu „Przenikania” – „Pełna emocji” tkanina autorska dwustronna 100X100
    2. Z cyklu „Przenikania” – „To już koniec” tkanina autorska dwustronna 100X100
    3. Z cyklu „Przenikania” – „Spójrz na to pozytywnie” tkanina autorska dwustronna 100X100
  34. Micek Sławomir
    1. „Całuśna”, marmur, 50X40
    2. „Pankówka” marmur, 50X40
    3. „Afrodyta” brąz, 65X30
    4. „Krysia” brąz, 40X20
  35. Michalska Dorota
    1. Z cyklu: „Śladami natury” olej, płótno 73X92
    2. Z cyklu: „Śladami natury” tech. mieszana akryl, olej na płótnie, 73X92
  36. Michalski Marcin
    1. Bez tytułu tech. mieszana, 110X90
  37. Michałek Józef Grzegorz
    1. „Za trzecim razem” pastel, 50X70
    2. „W przestrzeni” rysunek, ekolina, 80X50
  38. Miernik Zbigniew
    1. „Podsłuch” instalacja 83X73
    2. „Zabobony” dyptyk/ instalacja 2x 103X103
  39. Musiał Elżbieta
    1. „Przestrzeń wewnętrzna III” grafika komp., druk cyfr., Pleksi 40X60
    2. „Przestrzeń wewnętrzna IV” grafika komp., druk cyfr., Pleksi 45X60
    3. „Przestrzeń wewnętrzna II” grafika komp., druk cyfr., Pleksi 45X60
    4. „Przestrzeń wewnętrzna I” grafika komp., druk cyfr., Pleksi 45X60
  40. Musik Waldemar
    1. Bez tytułu rzeźba, marmur, 68X39X27
  41. Myśliwiec Antoni
    1. „XXX” fotografia, 100X64
    2. „XXX” fotografia, 100X64
  42. Nogieć Monika
    1. „Głębia” drewno, ok.180 cm
  43. Nowak Rafał
    1. „Archipelag Wygnańców”, fotografia
    2. „HAF”, fotografia
  44. Panasiuk Elżbieta
    1. „Dezintegrzyż pozytywna II” tech. mieszana 29,5X21
  45. Popielski Witold
    1. Z cyklu :”This Flight tonight” – „Legenda wyśniona” olej, płyta 80×80
    2. Z cyklu :”This Flight tonight” – „Laguna” olej, płyta 80×80
    3. Z cyklu :”This Flight tonight” – „Arachnofobia” olej, płyta 80×80
  46. Pospiech Justyna
    1. „Pod ścianą” rysunek tech. łączoną-ołówek, tusz ,kredka 100X70
  47. Potocka –Kuc Aleksandra
    1. Z cyklu „Natura”-„Pejzaż XI woda” olej na płótnie/tablicy malarskiej 20X25
    2. Z cyklu „Natura”-„Pejzaż XII woda” olej na płótnie/tablicy malarskiej 20X25
    3. Z cyklu „Natura”-„Pejzaż XIII woda” olej na płótnie/tablicy malarskiej 20X25
    4. Z cyklu „Natura”-„Pejzaż XIV woda” olej na płótnie/tablicy malarskiej 20X25
    5. Z cyklu „Natura”-„Pejzaż XV woda” olej na płótnie/tablicy malarskiej 20X25
  48. Ptak Bogdan
    1. „Na czerwonym dywanie” akryl/płótno 68X83
    2. „Sensualność- Wielka gra” akryl/płótno 68X83
  49. Rzodeczko Jacek
    1. Zdjęcia dla firmy PGOGRESS-kalend. tytuł: „Balerina” fotografia cyfrowa
    2. Zdjęcia dla firmy DEFRO tytuł „Matrix” fotografia cyfrowa
    3. Zdjęcia dla firmy DEFRO tytuł „2018” fotografia cyfrowa
  50. Sabat Marek
    1. „Ostatni portret A.M” akryl, 80X100
    2. „Fantom I, Fantom II” dyptyk, akryl, 80X100
  51. Sadrak Katrina
    1. „Presence III” olej na płótnie 150X100
    2. „Shadow” olej na płótnie 150X100
    3. „All Saints. Ikon II,III,IV”, tryptyk olej na płótnie, 3x35X75
  52. Sajkiewicz-Kręt Małgorzata
    1. Cykl „Kwiat-forma” 6 prac w dwóch oprawach odbitki srebrowe tonowane 2x 43X86
    2. „Świt” tech. litowa tonowane, 38X43
  53. Salij Aleksander
    XXX
  54. Sideł Grzegorz
    1. „Droga” wydruk 40X60
    2. „Droga” wydruk 40X60
    3. „Drzewo” wydruk 40X60

55. Sikora Henryk
Z cyklu: „Bóstwa świętokrzyskie” drzewo 320X60X60

Z cyklu: „Bóstwa świętokrzyskie” drewno 320X60X60

56. Słomski Andrzej

  1. „Bez tytułu” tryptyk, rysunek, 70X50
  2. „Bez tytułu” rysunek 70X50
  3. „Bez tytułu” tryptyk, rysunek, 70X50
  4. „Bez tytułu” tryptyk, rysunek, 70X50

57. Słota Dariusz

  1. „Zwycięzca” karton, pencil, 100X70

58. Starzyńska Zuzanna

  1. „Informacja” akryl, płótno 60X60
  2. Dyptyk „Autoportret I” akryl, pastel, płótno 1x 50X60 2x 30X60

59. Stawecka Anna

  1. „Modlitwa” brąz, 70cm

60. Stawecka Barbara

  1. „Puls” kamień, 30X20

61. Stawecki Wacław

  1. „Ikarta” marmur, granit 70X40
  2. „Pejzaż” olej, 100X80

62. Stawowy-Dombrowska Halina

  1. „Nareszcie wiosna” fotografia, 40X30

63. Szafulski Krzysztof

  1. „Borykać się” 1/5 fotomontaż cyfrowy, 27,8X42
  2. „Borykać się” 4/5 fotomontaż cyfrowy, 42X27,8
  3. „Borykać się” 5/5 fotomontaż cyfrowy, 42X27,8

64. Szlufik Dawid

  1. Bez tytułu „Jezus” kamień (carrara Morawica), 60X35
  2. Bez tytułu „Ręka” kamień „carrara”, 8X8X90

65. Szplit Magda

  1. „Tożsamość IV” linoryt, 100X70

66. Świeca Stanisław

  1. „Totem I” gipsoryt na kartonie, 79,5X49
  2. „TotemII” gipsoryt na kartonie, 79,5X49

67. Tuz Edward

  1. „Parowóz dziejów”, wykolejony, olej, płótno, 70X120

68. Urbanek Marta

  1. Z cyklu: „Pory roku”-„Przedwiośnie” tech. własna, 49,5X46,5

69. Urbanek Piotr

  1. „Ufo nad Wiedniem” olej, płótno, 85X80

70. Urbański Rafał

  1. Dyptyk HQR 027 malarstwo cyfrowe, druk cyfrowy, 70X70
    1. HQR 032 malarstwo cyfrowe, druk cyfrowy 70X70
  2. Dyptyk QR error QRE001 malarstwo akryl na płótnie 100X100
    1. QRE002 malarstwo akryl na płótnie 100X100
  3. Dyptyk wideo QR error QR-error-01 wideo, avi 1920X1080px;1.50min
    1. QR-error-02 wideo,mp4 1920X1080px;1.40min
  4. QR-LEM-XIX wideo,mp4 1920X1080px;2,30min

71. Węgorzewski Szymon

  1. „Maki w polu grawitacyjnym” kolaż-akryl, folia miedziana 50X60
  2. „Ziarna przestrzeni” kolaż-akryl, folia miedziana 50X70

72. Witczak Longin

  1. „Zbliżenia” zestaw płaskorzeźb w drewnie 123X102

73. Wolff Magdalena

  1. „Yesterday” fotografia 3x 30X45

74. Wolska Urszula

  1. „Było” tech. własna, 220X135

75. Wójcikowski Stanisław

  1. „Pejzaż I” akryl/papier 70X50
  2. „Pejzaż II” akryl/papier 70X50
  3. „Pejzaż III” akryl/papier 70X50

76. Zając Krzysztof

  1. „Geometria czasu” fotografia cyfrowa 6x 70X50
  2. „Autorytety” fotografia cyfrowa 3x 100X70

77. Ziołowicz Katarzyna

  1. „Forma przejściowa I” druk pusty+rysunek, 50X50
  2. „Forma przejściowaII” druk pusty+rysunek, 50X50

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka