Zapowiedź O!PLA 2018 – filmy dla dzieci i dorosłych

zdjecie w tle OPLA

Jak co roku na wiosnę, największy na świecie festiwal polskiej animacji wyruszy w wielką ogólnopolską trasę z najnowszymi i najlepszymi filmami z ostatnich dwóch lat. Na program 6. Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA złożą się trzy konkursy: Główny (podzielony na 5 kategorii: studyjną, szkolną, animowany wideoklip, formanimy i animowane fraszki),

Teraz Dzieci Mają Głos! (podzielony na 2 kategorie: przedszkolną i wczesnoszkolną)

oraz „Oh! People Love Animation” (konkurs międzynarodowy). Z niemal 200. zgłoszeń jakie napłynęły na 6. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, po uważnym i wielokrotnym obejrzeniu każdego filmu, do Konkursu Głównego zostało zakwalifikowanych 66 filmów, zaś do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! – 24. Filmy w obu konkursach pochodzą z lat 2016 – 2018. W tym roku wyjątkowo zabraknie kategorii OFF&GO! oraz kategorii POZA POLSKĄ. Pojawi się natomiast zupełnie nowy Konkurs w ramach O!PLA – „Oh! People Love Animation” obejmujący laureatów Nagród Publiczności na zagranicznych festiwalach animacji w roku 2017.

Ponadto, pragnąc upamiętnić wspaniałych artystów i Przyjaciół polskiej animacji, od tego roku każda z kategorii na O!PLA posiadać będzie swojego Patrona.
O!PLA 2018 odbędzie się w dn. 21 marca – 13 maja 2018 w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce. Wielkie Otwarcie O!PLA będzie mieć miejsce w Łodzi (21.03, Kino Bodo), zaś Wielki Finał w Pacanowie (19.05, Centrum Bajki im. Koziołka Matołka). Strona festiwalu: www.polskaanimacja.pl

Oto lista filmów, które powalczą o uznanie Widzów, a co za tym idzie – Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz Nagrody Specjalne przyznawane przez zaprzyjaźnione festiwale:
https://polskaanimacja.wordpress.com/2018/02/15/opla-2018-66-filmow-w-konkursie-glownym-24-filmy-w-konkursie-teraz-dzieci-maja-glos/


Terminy projekcji dla dorosłych w BWA / wstęp wolny

PODSTAWOWY KONKURS GŁÓWNY O!PLA 2018 SKŁADAĆ SIĘ BĘDZIE Z 4 PROJEKCJI (5 kategorii)

  • 09.04.2018,  18:00

KATEGORIA STUDYJNA (filmy zrealizowane z studiach filmowych) > 8 FILMÓW = 95’

  • 10.04.2018, 18:00

KATEGORIA SZKOLNA (filmy zrealizowane na wyższych uczelniach artystycznych) – 18 FILMÓW = 82’

  • 11.04.2018, 18:00

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP (animowane teledyski) – 18 FILMÓW = 75’

  • 12.04.2018, 18:00

FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI - DWIE KATEGORIE PREZENTOWANE RAZEM, ALE Z OSOBNYM GŁOSOWANIEM PUBLICZNOŚCI:

FORMANIMY – 10 FILMÓW = 43′ ANIMOWANE FRASZKI  – 12 FILMÓW = 12′ > RAZEM 22 FILMY = 55′

  • 13.04.2018, 18:00

KONKURS „Oh! People Love Animation”  – EKSKLUZYWNY PROGRAM MIĘDZYNARODOWY OBEJMUJĄCY LAUREATÓW NAGRÓD PUBLICZNOŚCI NA ZAGRANICZNYCH FESTIWALACH ANIMACJI W ROKU 2017=120’


 

Terminy projekcji dla dzieci w BWA 9-13 kwietnia 2018 

wstęp wolny | obowiązują zapisy  tel. 41 367 64 47 wew. 25 | rezerwacja w godz. 8.00-14.00

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – PRZEDSZKOLAKI | filmy skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym (do 5. roku życia)

Program I – 37’ (4 filmy)
AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016, 11’), Waldemar Mordarski, Badi Badi WARSZAWA
MARZENIA MISIA WALENTEGO (2017, 11’), Aleksandra Chrapowicka
PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016, 11’), Janusz Martyn, ANIMA-POL ŁÓDŹ
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski, Stefa 57
Program II – 40’ (5 filmów)
PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji BIELSKO-BIAŁA
PRZYTUL MNIE: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ (2017, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon WARSZAWA
RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl GDYNIA
WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11’), Marzena Nehrebecka, Badi Badi WARSZAWA
ŻUBR POMPIK: MESZKI (2017, 7’), Aleksandra „Alex” Vetter, EgoFilm WARSZAWA

***

TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – DZIECI WCZESNOSZKOLNE | filmy skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (+6 lat)
Program I – 60’ (7 filmów)
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: KOPCIUCH (2017, 13’), Paweł Czarzasty, TvSFA POZNAŃ
PUŁAPKA NA MYSZ (2016, 4’20”), Alicja Kraft, PJATK WARSZAWA
KUBA I ŚRUBA: CZARNOKSIĘŻNIK (2016, 12’30”), Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski, SFR BIELSKO-BIAŁA
SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’20”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
MIŁEK Z CZARNEGO LASU (2017, 13’), Ewelina Stefańska, TvSFA POZNAŃ
BARDOU – DWA WILKI (2017, 3’), Anna Chrzanowska, UA POZNAŃ
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI (2017, 13’), Andrzej Gosieniecki, TvSFA POZNAŃ
Program II – 62’ (8 filmów)
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O PSACH I KOTACH (2017, 13’), Joanna Jasińska-Koronkiewicz, TvSFA POZNAŃ
HITCHHIKERS (2018, 03’20”), Rafał Blecharz i Katarzyna Klas, Studio Pigeon WARSZAWA
KACPERIADA: WSPÓLNY FRONT (2016, 7’), Kamil Polak, Human Ark WARSZAWA
STRACH (2018, 1’45”), Olga Kłyszewicz, PWSTviT ŁÓDŹ
STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE (2017, 8’43”), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski + dzieci / Animator Jutra – 10 Animator POZNAŃ
OSIEDLE (2018, 10’12”), Magdalena Bryll, Serafiński Studio WARSZAWA
POTWORNY DENTYSTA (2017, 03’23”), Ilona Rybak, PJATK WARSZAWA
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O WĘŻOWEJ WDZIĘCZNOŚCI (2017, 13’), Robert Turło, TvSFA POZNAŃ

 

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka