Grzegorz Maciągowski – kolekcjoner

Grzegorz Maciągowski – kolekcjoner


Grzegorz Maciągowski – urodził się w 1962 roku w Kielcach. Absolwent bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, podyplomowo skończył „Strategiczne zarządzanie marketingowe” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz „Rynek sztuki i antyków” w Akademii Krakowskiej. Był...   »  

Mariusz Drzewiński


Fot. Archiwum autora Urodzony w 1959r. w Lublinie. 1979-1983 studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. Mieczysława Hermana. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk...   »  

Marian Czapla


Fot. Paweł Pierściński, „W bramie” / Archiwum rodzinne Malarz, grafik i pedagog urodzony na ziemi świętokrzyskiej w Gackach koło Szydłowa 28 lipca 1946 roku. Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Kielcach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie...   »  

Andrzej Fydrych


Fot. Archiwum Autora Andrzej Fydrych (1983). Związany z łódzką ASP, gdzie obecnie jest asystentem w Pracowni Ekspresji Malarskiej pod kier. prof. J. Trzcińskiej. Laureat m.in. Międzynarodowego Biennale Grafiki w Ourense (Hiszpania), konkursu im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, nagrodzony...   »  

Artyści Srebrny Czworokąt 2021


Lista artystów wystawy: MIĘDZYNARODOWEGO TRIENNALE MALARSTWA REGIONU KARPAT SREBRNY CZWOROKĄT 2021 Balúnová Katarína, (SK), Memorial Mound 1 Balunova Katarina, (SK), Memorial Mound 2 Bednarska Karolina, (PL), Z ekranu. Tęsknota za spotkaniem Bistika Helmut, (SK), strange Word Bistika Helmut,...   »  

Tadeusz Król


TADEUSZ KRÓL – grafik, malarz, pedagog. Urodzony w 1960 roku w Końskich. Studia w latach 1980–1985 na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Laureat nagród i konkursów malarskich oraz graficznych, m.in.: wyróżnienia...   »  

Przedwiośnie 45


Artyści uczestnicy wystawy 1. Arciszewski Kornel 2. Bielecka Małgorzata 3. Bondzińska Krystyna 4. Bugaj-Tomaszewska Beata 5. Ciszek Anna 6. Dragosz Emilia 7. Gała Dobiesław 8. Gałuszka Irena 9. Gawlik Ewa 10. Gozdek Lucyna 11. Grudziecka- Szostek Patrycja 12....   »  

Marian Waldemar Kuczma


Urodzony w 1967 roku w Sanoku. W latach 1983-1988 kształcił się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. W latach 1988-1993 studiował malarstwo na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP we Wrocławiu (obecnie...   »  

Filip Wierzbicki-Nowak


Filip Wierzbicki-Nowak Urodzony w 1985 roku w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Dominika Lejmana uzyskał w 2012 roku. Od 2016 roku związany z macierzystą uczelnią. Doktorat obronił w 2018 roku. Obecnie...   »  

Magdalena Leśniak


Rocznik 1988. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 roku w pracowni malarstwa prof. Piotra Stachlewskiego. W 2018 roku obroniła pracę doktorską w Instytucie Sztuk...   »