Stanisław Stach

Malarstwo

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach Filia Busko-Zdrój Galeria Sztuki Zielona zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwa Stanisława Stacha Kurator: Bogdan Ptak 7 października 2022...

Galeria Zielona

Rozpoczęcie: 7 października 2022, g. 17:00
Zakończenie: 30 października 2022

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach Filia Busko-Zdrój Galeria Sztuki Zielona
zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwa Stanisława Stacha

Kurator: Bogdan Ptak

7 października 2022 | godz. 17.00
Buskie Samorządowe Centrum Kultury
28-100 Busko-Zdrój, al. Mickiewicza 22. Na Antresoli

Galeria czynna: poniedziałek/piątek od 13 00 do 17 00
www.bwakielce.art.pl,
tel. 41 378 71 91

 

„Malarstwo jest wielką przygodą, bez stresów, nerwów otaczającego nas świata. Jest to zespół przeżyć z formatem, tematem, kolorem, doznaniami, scenami oraz dodatkowymi doświadczeniami i wyobraźnią twórczą. Cały ten zespół wyrażam na płaszczyźnie i jest on wynikiem myślenia i pomysłu na otaczający nas świat.

W moim malarstwie użyłem różnych materiałów, o różnej fakturze do „odbicia śladów” (imitacja faktur i materii). W pracach wykorzystałem fragmenty artykułów z gazet, liternictwo: majuskuła i minuskuła, pojawia się też liternictwo jednoelementowe. Charakterystyczna dla moich prac jest gęsta tkanka drobnych elementów – trójkątów, kresek przetasowanych z charakterystyczną zabudową pejzażu miejskiego, ukrytych, zdublowanych postaci, napisów o niepokojącej treści, przenikających się i znikających obiektów, ginących na przykład we mgle”.

Stanisław Stach

SANISŁAW STACH Plakat