Spotkania Archiwum

Siostry Rzeki. Performance Cecylii Malik

Zapraszamy na performance Cecylii Malik SIOSTRY RZEKI. W programie: warsztaty, podczas których będzie można pomalować tabliczkę z nazwą swojej rzeki i posłuchać opowieści Cecylii Malik o Siostrach Rzekach (godz. 14) performance, podczas którego powędrujemy spod budynku BWA nad rzekę Silnicę (godz. 16) projekcja filmu dokumentalnego...   »  

Tajemnice i przyroda wysp maltańskich – spotkanie z Danutą Rasałą

Na spotkanie z dr hab. prof. UJK Danutą Rasałą „Tajemnice i przyroda wysp maltańskich”, które odbędzie się 12 maja (środa) o godz. 17 w BWA przy ul. Kapitulnej 2, zaprasza zarząd Oddziału Kieleckiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki i dyrekcja Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. „Wyspy Malty...   »  

Artysto / Artystko! Pokaż nam pracownię!

Ponieważ z powodu pandemii nie mogliśmy przez dwa miesiące zorganizować spotkania miłośników sztuki z artystami w naszych galeriach na ul. Kapitulną 2, zaaranżowaliśmy spotkania twórców z publicznością w wirtualnej przestrzeni – na naszym facebookowym profilu https://www.facebook.com/bwakielce/ W pramach projektu „Artysto / Artystko! Pokaż nam swoją...   »  

OPROWADZANIE AUTORSKIE PO WYSTAWIE MARKA WAWRO

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach i Marek Wawro zapraszają na oprowadzanie autorskie po wystawie „Obieg – Konteksty / Circulation – Contexts”. Jeden z najwybitniejszych kieleckich artystów opowie o swojej twórczości, oprowadzając po wystawie, na której pokazuje prace malarskie i graficzne z ostatnich pięciu lat. Marek...   »  

Instalacje: dziwne i piękne

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na dwa spotkania, podczas których dyrektor Stanisława Zacharko-Łagowska przedstawi multimedialną relację z tegorocznego Biennale Sztuki w Wenecji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 listopada i będzie poświęcone instalacjom: pięknym i dziwnym. Druga część relacji – 25 listopada. Początek...   »  

Zabierz głos, bo możesz! Stulecie praw wyborczych Polek

Sto lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach i twórcze kielczanki zapraszają na wydarzenie ZABIERZ GŁOS, BO MOŻESZ. Impreza odbędzie się w BWA w niedzielę 25 listopada od godz. 11 do 18....   »  

Japoński papier czerpany – wykład Ewy Rosiek-Buszko o instalacjach

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza w piątek 5 października na wykład Ewy Rosiek-Buszko na temat japońskiego papieru czerpanego washi i instalacji, które artystka z niego wykonuje. Wykład rozpocznie się o godz. 17 i będzie miał charakter otwarty. Po spotkaniu, o godz. 18, w Galerii...   »  

prezentacja i promocja książki Mariana Rumina KAPITAŁ SZTUKI – o artystach regionu świętokrzyskiego | Spotkanie Wigilijne

To kolejna pozycja, powstała w ramach realizowanego przez BWA wieloletniego projektu KAPITAŁ SZTUKI, który ma na celu gromadzenie i porządkowanie pod tym hasłem wiedzy i najważniejszych informacji na temat artystów regionu świętokrzyskiego. Książka zawiera teksty, których tematem jest sztuka kieleckich artystów, pisane przez Mariana Rumina,...   »  

Z myślą o tych, których wśród nas już nie ma – spotkanie

Zapraszamy na spotkanie z Panią Danutą Rasałą w poniedziałek 30 października o godz. 18.00 do Galerii Górnej BWA w Kielcach Danuta Rasała jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym UJK w Kielcach. Jej pasją są dalekie podróże w najróżniejsze zakątki świata, opowie nam o tradycjach i zwyczajach obrzędów pogrzebowych...   »  

Relacja z Biennale 57 w Wenecji

Zapraszamy na relację fotograficzną z Biennale 57 w Wenecji Dnia 23 października 2017, godz. 18.00 Galeria Górna BWA w Kielcach prowadzenie: Stanisława Zacharko-Łagowska wstęp wolny...   »  

Działy

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka