8. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza na 8. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI O!PLA, który odbędzie się od 30 marca do 3 kwietnia 2020 roku. W ramach festiwalu zapraszamy od rana na pokazy dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, a wieczorem – dla dorosłych. Wstęp wolny!
O!PLA PLAKAT DO INTERNETU

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Piotr Kardas.

Pokazy dla przedszkolaków odbędą się o godz. 10.30, a dla klas I-IV szkół podstawowych – o godz. 12 i 14. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 41 36 76 447 wew. 25. Pokazy dla dorosłych rozpoczynają się o godz. 17.

PROGRAM FESTIWALU

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! im. Leszka Gałysza

KATEGORIA PRZEDSZKOLNA

AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio

BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko

BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019. 5:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje

KICIA-KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM

KRECIA ROBOTA (2019, 2:35), Magdalena Pilecka / Maria Holka | Blesz

PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon

SLOTH DOWN (2019, 03:11), Olga Przytuła | PJATK WARSZAWA

STEFEK BURCZYMUCHA (2019, 01:45), Łukasz Zdanowski | Artcore Studio

WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA (2018, 11:00), Łukasz Kacprowicz | EGoFILM, Paris+Hendzel CO., Studio PRL, TVP S.A.

ŻUBR POMPIK 2: DZIĘCIOŁ (2019, 07:00), Maciej Kur | EGoFILM

 

KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA (5+)

FLOREK I KOSMICZNY BRYLANT, część 1 (2019, 10:08), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych

GALAXI TAXI: SOK Z AKUMULATORA (2019, 13′), Jan Steliżuk | FUMI Studio

HE (2019, 06:44), Katarzyna Radecka | UAP

LABIRYNT (2019, 05:00), Dorota i Andrzej Gosienieccy i dzieci biorące udział w warsztatach Animatorów Jutra na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2019 w Poznaniu

LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND: „BIAŁA DAMA” / „PANI Z ZAMKOWEJ WIEŻY” (2019, 22:00), Waldek Mordarski | Badi Badi

MAGICZNY FAJERWERK (2019, 02:40), Jacek Zwolski

PRZYJACIEL WAMPIRA (2018, 05:54), Justyna Michałowska | PJATK WARSZAWA

RYWALE (2019, 01:55), Piotr Kaźmierczak | Studio Różnych Gatunków Filmowych

SOL I LIV: UWOLNIENIE MOCY (2018, 10:24), Piotr Szczepanowicz | Letko

ŚWIETLIKOWY GAJ (2019, 05:24), Tomasz Pilarski | EGoFILM

WTOREK W PONIEDZIAŁEK (2018, 22:30), Natalia Dziedzic | Studio Daniel Produkcja Filmowa/FUMI Studio

 

KONKURS GŁÓWNY – program pokazów dla dorosłych:

poniedziałek 30 marca godz. 17

KATEGORIA PROFESJONALNA im. Marka Serafińskiego

ACID RAIN (2019, 26:16), Tomek Popakul | ANIMOON

DESZCZ (2019, 5′), Piotr Milczarek | FUMI Studio

ŁOWY (2019, 08:40), Mateusz Jarmulski | ANIMOON

METRO (2019, 10′), Natalia Krawczuk | WJTeam

OSTATNIA WIECZERZA (2019, 13′), Piotr Dumała | FUMI Studio

RE-CYCLE (2019, 06:21), Mateusz Lenart | Studio Munka – SFP

SILNY NIEZALEŻNY KOSMOS (2018, 10:37), Damian Krakowiak | FUMI Studio

STORY (2019, 04:50), Jola Bańkowska | Studio Munka – SFP/Letko

WIECZÓR (2019, 03:20), Marcin Giżycki | Fundacja Czarny Karzeł

***

***

wtorek 31 marca godz. 17

KATEGORIA STUDENCKA im. Kazimierza Urbańskiego

DUSZYCZKA (2019, 09:12), Barbara Rupik | PWSFTviT ŁÓDŹ

FALE ETERU (2019, 05:55), Agata Perszutów | UAP POZNAŃ

KAPRYSIA (2019, 08:07), Betina Bożek | ASP KRAKÓW

FAUST (2019, 06:45), Marianna Atłas | ASP WARSZAWA

NOC (2019, 01:56), Alisa Temchenko | PJATK WARSZAWA

ODDYCHAJ! (2019, 04:04), Kamila Jasińska | ASP GDAŃSK

POKROWCE (2018, 05:15), Karolina Borgiasz | PWSFTviT ŁÓDŹ

QUIDQUID LATINE DICTUM SIT, ALTUM VIDETUR (2019, 15:00), Julia Orlik | PWSFTviT ŁÓDŹ

ŚWIADOMOŚĆ LALKI (2019, 15:25), Michał Wójcicki | UTH RADOM

TANGO TĘSKNOT (2018, 05:22), Marta Szymańska | PWSFTviT ŁÓDŹ

WCZORAJ WYRÓSŁ MI PRZYJACIEL (2020, 08:10), Adrianna Matwiejczuk | PWSFTviT ŁÓDŹ

WINA (2018, 06:28), Marcjanna Urbańska | PWSFTviT ŁÓDŹ

WINTER BIRD (2019, 05:44), Paulina Kozieł | ASP KATOWICE

***

środa 1 kwietnia godz. 17

KATEGORIA OFF&GO! im. Feliksa Kuczkowskiego

ALBERT & JOSEPHINE (2019, 07:14), Tomasz Wełna

BAKANEKO (2019, 01:53), Jeremiasz Łabarzewski | LAF – WFA 2019 Legnickiej Akademii Filmowej

FOLLOWERS (Polska, Ukraina 2019, 03:25), Robert Kuźniewski | Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego „Fazy 2019”

JAŚ (2019, 02:49), Michał Kotwica

KLEJNOT GÓR (2019, 05:17), Paweł Frąckiewicz | Spółdzielnia Socjalna „Fajna Sztuka”

KOAN (2018, 05:32), Andrzej Łukomski

KOTY (2019, 02:33), Krzysztof Łączniak

MATCH (2018, 02:53), Urzula Taraszka | LAF – WFA 2018 Legnickiej Akademii Filmowej

OSTATNIE KINO (2019, 11:48), Kajetan Pochylski

PSIAKREW (2019, 01:43), Bartosz Kaleta

ŚLEDZIOLOGIA, CZYLI CO SZEPTUCHA SZEPCZE DO UCHA? (2019, 07:40), Agnieszka Waszczeniuk

***

KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej

DYNASONIC #1 REMIXED (2019, 03:14), Mateusz Jarmulski | Jacek Sienkiewicz

KSZTAŁT CHWILI (2018, 07:16), Mateusz Sadowski

NOC CZASU (2018, 09:00), Magdalena Łazarczyk

SIÓDME TŁOCZENIA (2019, 05:16), Wiesława Ruta | Hubert Kostkiewicz i Łukasz Rychlicki

***

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota

A SŁYSZAŁA PANI… (2019, 01:10), Aneta Siurnicka | UAP POZNAŃ

BATH (2019, 01:06), Alicja Kucharska, Magdalena Wojciechowska | Warsztaty „ANIMA”, Drezno 2019

DENTYSTA (2019, 00:33), Aldona Kuc | WSUO OPOLE

GŁOWY BĄKOWSKIEGO (2018, 01:28), Jeremiasz Łabarzewski | LAF – WFA 2019 Legnickiej Akademii Filmowej

OGRODNICY (2019, 01:26), Aleksandra Łojowska | UAP POZNAŃ

OWOC (2018, 01:30), Jakub Baniak | UAP POZNAŃ

PIĘKNE KACZĄTKO (2018, 01:30), Konstancja Taraszka | LAF – WFA 2018 Legnickiej Akademii Filmowej

PODWÓRKO (2019, 01:05), Aneta Siurnicka | UAP POZNAŃ

PORTAL (2018, 01:21) Jerzy Górski | UMCS LUBLIN

RANDKA (2019, 00:54), Maksymilian Rzontkowski | UAP POZNAŃ

***

czwartek 2 kwietnia godz. 17

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP im. Yacha Paszkiewicza

ANYWHERE (2019, 02:29), Szymon Plewiński (PJATK GDAŃSK) | The Scarring Party (wideoklip nieoficjalny)

AZBEST (2019, 03:25), Wiesława Ruta (PJATK WARSZAWA) | Przepych

BRĄZOWY I NIEBIESKI (2019, 04:00), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films) | Pablopavo i Ludziki

CONTROL MECHANISM (2019, 02:21), Kamil Wójcik | Kounterclockwise

DESZCZ (2019, 03:47), Aleksandra Górecka, Hania Oloś, Jędrzej Sosnowik | Sosnowski

DRUGA POMOC (2019, 03:24), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films) | Król

IN (Ian William Craig rework) (2019, 05:55), Mateusz Jarmulski | Resina

KANTERSTRAJK (2018, 04:11), Łukasz Partyka | Fisz Emade

KLINGELING, KLINGELING (2019, 04:10), Łukasz Rusinek | Der Reggaehase Boooo feat. Dr. Klingeling

KŁOPOTY (2019, 03:34), Maciej Bednarek | Elektronikt

LAURA (2019, 04:22), Magdalena Pilecka | Paweł Izdebski

FOX WEDDING (2018, 03:10), Maciej Bączyk, kinoMANUAL | Ruby Karinto

ODDS AND EVENS (2019, 03:36), Michał Czyż | P/GGMENTS

OUT OF CONTROL (2019, 03:21), Dawid Krępski | Plastic

PHOTONS (Polska/Szwajcaria 2019, 4:53), Martyna Koleniec | Kejnu

PLANETS (2019, 3:45), Tomek Ducki | Bass Astral x Igo

PRZECHERZE (2019, 05:16), Tomko Łysakowski | Tsvey

SOUVENIRS CARAIBES (Polska/Francja 2019, 02:43), Anna Chwal | Toboggan

SZMEREM (2019, 03:14), Łukasz Rusinek | Pablopavo i Ludziki

TO CO CHCĘ (2019, 03:38), Andrzej Łukomski | Lomi Lomi

TOYS – „AN UNHEAVENLY CHRISTMAS CAROL” (2019, 06:30), Alek Wasilewski | Coheed and Cambria

WANNA NA WAWELU (2019, 02:46), Rafał Garcarek | Lech Janerka

***

piątek 3 kwietnia godz. 17

KATEGORIA POZA POLSKĄ im. Waleriana Borowczyka

39 WEEKS, 6 DAYS (Słowacja 2017, 7’52”), Joanna Kożuch & Boris Šima

AHEAD (Wielka Brytania/Portugalia 2019, 05:20), Ala Nunu Leszynska | Royal College of Art/COLA

ON THE HORIZON (Francja 2016, 09:25),  Izabela Bartosik-Burkhardt | Les Films de l’Arlequin

BROKEN TALE (Irlandia 2016, 9’23”), Kasia Zimnoch & Paweł Kleszczewski | Konik Studio

H-IN-WAITING (Wielka Brytania 2019, 04:54), Maciej Piatek | F_F_P

INTO THE FOREST (Francja 2017, 04’04”), Karolina Chabier | Ecole des Métiers du Cinéma d’Animation

MOTH (Wielka Brytania 2018, 11:38), Ewa Łuczków | National Film and Television School

NIGEL (Wielka Brytania 2019, 09:00), Natasza Cetner | Royal College of Art

PORTRAIT OF SUZANNE (Francja/Niemcy/Polska 2019, 14:53), Izabela Plucińska | Clay Traces

ROADKILL (Wielka Brytania 2019, 07:48), Leszek Mozga | London College of Communication

RODERICK (Wielka Brytania 2019, 06:04), Ania Leszczyńska

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka