Lista prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej 45. PRZEDWIOŚNIE 2022

107 prac 59 autorów zakwalifikowało jury do wystawy pokonkursowej 45. Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2022. Wręczenie nagród połączone z otwarciem wystawy odbędzie się 24 czerwca 2022 o godzinie 19.

Komisja w składzie: przewodniczący prof. hab. Maria Piątek – artystka wizualna, malarka, animatorka kultury, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, prof. dr hab. Jan Tutaj – zajmuje się rzeźbą i obiektem, medalierstwem, szeroko rozumianym rysunkiem oraz fotografią, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, mgr Beata Ewa Białecka – artystka, malarka, uczennica prof. Jerzego Nowosielskiego oceniła 231 zgłoszonych prac autorstwa 84 artystów i do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 107 prac 59 autorów. Jury zdecydowało również o tym, komu przyznać nagrody, które zostaną wręczone 24 czerwca podczas otwarcia wystawy pokonkursowej.

Artyści nominowani do nagród:

  1. Anna Ciszek
  2. Emilia Dragosz
  3. Irena Gałuszka
  4. Ewa Gawlik
  5. Partycja Grudziecka-Szostek
  6. Krzysztof Jan Heyke
  7. Wiktor Jackowski
  8. Wojciech Karliński
  9. Roksana Kularska-Król
  10. Sławomir Micek
  11. Zbigniew Miernik
  12. Bernadeta Niźnik
  13. Marek Osman
  14. Aga Sabat
  15. Aleksandra Wiater
  16. Ewa Wiśniewska-Zduniak
  17. Katarzyna Zawadzka
  18. Andrzej Zembik

Lista zakwalifikowanych prac:

1. Arciszewski Kornel
„Cywilizacja” 2021, obiekt, 170×15

2. Bielecka Małgorzata
„Z cyklu: Ogrody” tech. własna, płyta 80×120

3. Bondzińska Krystyna
(4sztuki) „Struktury z natury-tężnia” fot. cyfrowa barwna, 4x40x30

4. Bugaj-Tomaszewska Beata
„Piaski 9” olej na płótnie, 1x100x100

5. Ciszek Anna
Dyptyk „Przedwiośnie 2022 roku” rysunek tuszem, 2x70x100
„Stop Violence!” rysunek tuszem, 50×70
„Hug Ukraine!” własna- interaktywny charakter

6. Dragosz Emilia
„Żeby nikt naszego płaczu nie usłyszał”, olej na płótnie, 120×85
„W tym roku truskawek nie będzie”, olej na płótnie, 110×80
„Tańczę w głowie” olej na płótnie, 95×75

7. Gała Dobiesław
Z cyklu „Miejsca przebudzeń III” tech. własna, 100×100
Z cyklu „Miejsca przebudzeń IV” tech. własna, 100×40

8. Gałuszka Irena
„Sztorm I” fot. cyfrowa, 50×70
„Sztorm II” fot. cyfrowa, 50×70
„Ulotne” fot. cyfrowa, 50×70
„W pułapce” fot. cyfrowa, 50×70

9. Gawlik Ewa
Dyptyk „Łakomczuch” fot. barwna malowanie światłem, 50×70
Dyptyk „Zadziwienie” fot. czarno-biała, tech. własna, 70×50

10. Gozdek Lucyna
„W wirze życia” technika własna, 120x 80 cm, 2022
„Nadzieja” instalacja szklana, 120x 80 cm, 2022
„Fioletowa etiuda” instalacja szklana, 120x 80 cm, 2022

11. Grudziecka- Szostek Patrycja
„Listopad II – Epifity” akwarela, ołówek na papierze, 115×140

12. Grudzień Karolina
Poliptyk „Niewidziane” fotogram, 6x 30,4×23,8

13. Guzikowski Marian
Symetria „II” tech. własna, 100×100

14. Heyke Krzysztof Jan
„Zdjęcia w procesie czasu 1976-2022 r.” tech. własna, 100×80

15. Hildebrandt Oliwia
Tryptyk „Ołtarz I. Autoportret” akryl, kolaż, mixemedia, 3 prace 46×46/138×138

16. Iwan Monika
Dyptyk „Kapsuła życia” linoryt, 50×50

17. Jackowski Wiktor
„Ojciec” olej na płótnie 90×120
„Ping-pong II” olej na płótnie, 92×120
„Pomnik Tarasa Szewczenki w Charkowie” olej na płótnie 90×120

18. Jagiełło Marzena
„Przy stole” collage, akryl, złoto, deska, 89,5×57

19. Jastrzębska Martyna
„ Schowek” ceramika szkliwiona, 15x20x15

20. Juszczyk Edmund
„Dom” marmur Carrara, 80x35x25

21. Kania Łukasz Max
„Hopperlike 5/22” fotografia cyfrowa, 40×40
„Samotność” fotografia cyfrowa, 30×40
„Element niebieski/AB.21” fotografia cyfrowa, 30×40
„Wiraż/AB/22” fot. cyfrowa 30×40

22. Karliński Wojciech
„Stacja Kamieńsk” fotografia 60×90
„Stacja Piotrków Trybunalski” fotografia, 90×60
„Stacja Kłodzko Miasto” fotografia, 90×60

23. Kościańska Kamila
„Transformacja. Pomiędzy stałością a zmianą IV”, sucha igła, 70×50

24. Kozłowska Martyna
„Jestem 1”, olej na płótnie, 80×110

25. Królikowski Henryk
„Easy Rider”, linoryt, 60×99

26. Kularska-Król Roksana
„Dzika plaża” instalacja wideo-ceramiczna+audio, 150x50x50

27. Łońska Agnieszka
„Ostatni list”, haft, 45x41x10

28. Łutowicz Cezary
Wkurw 02, fotografia, 50×70 cm 2022
Wkurw 03, fotografia, 50×70 cm 2022
Wkurw 05, fotografia, 50×70 cm 2022

29. Maj Tamara
Z cyklu „Recykling” – „Zakodowane I” tech. autorska, flizelina, tkanina poliestrowa,nici bawełniane, 100×100
Z cyklu „Recykling” – „Zakodowane II” tech. autorska, flizelina, tkanina poliestrowa,nici bawełniane, 100×100
Z cyklu „Recykling” – „Zakodowane III” tech. autorska, flizelina, tkanina poliestrowa, nici bawełniane, 100×100

30. Micek Sławomir
Najeźdźcy, technika własna, 3x3m, 2022

31. Michalczewska Monika
„Rzeczywistość kwantowa I”, akryl, płótno, 70×50 cm, 2022
„Rzeczywistość kwantowa III”, akryl, płótno, 70×50 cm, 2022

32. Michałek Józef Grzegorz
„Mrok” akryl, papier, 45×65
„Drzewa” akryl, papier, 45×65

33. Miernik Zbigniew
Tryptyk „Trzy Gracje” tech. własna, 3x130x75

34. Niźnik Bernadeta
Tryptyk z cyklu „Labirynty struktur”, linoryt, 100×70
Dyptyk z cyklu „Labirynty struktur”, linoryt, 100×70

35. Osman Marek
„Octoruss sovieticus” druk cyfrowy, 70×100
„Imperium” druk cyfrowy, 70×100
„Star Wars 2022 Ukraine” druk cyfrowy, 70×100
„Dreams of Power” druk cyfrowy, 100×70

36. Pabian Marta
„Ciało bolesne” tech. mieszana, 200×100

37. Popielski Witold
Dyptyk „3.45.24.02.2022” akryl, 2x100x80

38. Pośpiech Justyna
„Rząd zatrutych drzew” kolaż, monotypia, 70×50

39. Potocka-Kuc Aleksandra
„Pejzaż rodzimy 2”, olej na płótnie, 70×140

40. Rachoń Andrzej
„Pejzaż prowincjonalny”, pastel olejny, 120×82
„Pejzaż prowincjonalny”, pastel olejny, 120×82

41. Sabat Aga
Dyptyk I 17:28 fotografia, 70×50
Dyptyk I 17:31 fotografia, 70×50
Dyptyk II 13:10 fotografia, 70×50
Dyptyk II 13:12 fotografia, 70×50

42. Sadrak Katrina
„Anima Mundi” olej, płótno lniane, 162×162

43. Sideł Grzegorz
„Giewont” fotografia wydruk, 40×60
„Odniesienia” fotografia wydruk, 40×60
„W paśmie oblęgorskim” fotografia wydruk, 40×60
„Oblęgorskie przestrzenie” fotografia wydruk, 40×60

44. Słota Dariusz
„Exit” tech. wlasna, 101×140

45. Stawiarska Ewa
„Bez tytułu”, akryl na podobraziu, 150×100
„Bez tytułu”, akryl na podobraziu, 150×100

46. Szlufik Dawid
„Jordan” kamień, 30×15

47. Szplit Magda
„Great Dancer” linoryt, 180×60

48. Świeca Stanisław
„Drzewo tajemnic” gipsoryt, 79×49
„Spotkanie” gipsoryt, 79×49

49. Tuz Edward
„Zwrot biletów do wolności” olej na płótnie, 60×50
„Odlot” olej na płótnie, 60×50

50. Węgorzewski Szymon
„Asymetria poświęcenia” technika własna – obiekt, 30x17x13

51. Wiater Aleksandra
„Prosopon” żywica akrylowa, papier, 238x150x85

52. Wieczorek Alicja
„Sen I” z cyklu „Sennik” technka mieszana na papierze, 50×50

53. Wiśniewska-Zduniak Ewa
„Podróże ze Lwowa-Obiekt,Czas, Przestrzeń” instalacja multimedialna fotografia na piance+ projekcja filmowa, 17×12,7+ film zapętlony

54. Wolff Magdalena
Dyptyk „Tożsamość” fotografia, 2x30x45
Dyptyk „Disstraction” fotografia, 2x30x45

55. Wolska Urszula
„Odpowiedzi nie będzie” asamblaż, 67×129

56. Zając Krzysztof
„Biało-czerwona-ŁAKOĆ” fotografia cyfrowa, 70×100
„Biało-czerwona- ARTYKUŁ 5” fotografia cyfrowa, 70×100

57. Zawadzka Katarzyna
„Nie-obecni” fotografia-baryt, 53×43
„Nie-obecni” fotografia-baryt, 53×43
„Nie-obecni” fotografia-baryt, 53×43

58. Zembik Andrzej
„W poszukiwaniu opowieści 1”fotografia, 30×45
„W poszukiwaniu opowieści 2” fotografia, 30×45
„W poszukiwaniu opowieści 3” fotografia, 30×45

59. Żugaj Katarzyna
„Rytm 2” tech. mieszana na płótnie, 100×100
„Rytm 3” tech. mieszana na płótnie, 100×100
„Rytm 8” tech. mieszana na płótnie, 100×130
„Nie do zobaczenia 4” linoryt, 60×80
„Nie do zobaczenia 3” linoryt, 60×80

Działy

Archiwum serwisu

Wyszukiwarka